Bipolar hastasını Adana’da fuhuşa sürüklediler

Niğde'de yaşayan H.A., bipolar bozukluğu bulunan ve Adana’da fuhuşa sürüklendiğini iddia ettiği eşi M.A.’yı arıyor. Eşine seslenen H.A., “Çaresizim. Ne olur evine dön. Seni fuhşa sürükleyenleri adalete teslim edelim” dedi.
Zeliha Demirci
|
06 Ocak 2021, Çarşamba - 10:44
Bipolar hastasını Adana’da fuhuşa sürüklediler
Niğde’nin Bor ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki H.A, 19 yıldır bipolar bozukluğu bulunan 43 yaşındaki eşi M.A.’nın Adana’da fuhşa sürüklendiğini iddia etti. Her yerde eşini aramaya başlayan adam, M.A.'nın yakalanıp hastaneye yatırılması için mahkemeden karar çıkarttı. 

H.A.’nın iddiasına göre, 19 yıldır bipolar bozukluk rahatsızlığı olan ancak son 1 yıldır hastalığının şiddeti artan üç çocuk annesi M.A., 8 Kasım günü sosyal medyadan tanıştığı kişilerle görüştükten sonra evden kaçarak Adana'ya gitti.

Burada taksici olduğu öne sürülen Okan isimli biriyle buluşan M.A., fuhuş yapmaya başladı. Eşi H.A.’nın polise kayıp ihbarı yapması üzerine bulunan ve tekrar Niğde'ye gönderilen M.A'nın sağlık problemleri nedeniyle Niğde Bor Aile Mahkemesince hastaneye yatırılıp tedavi olmasına karar verildi. Ancak M.A. Adana'ya gelip, fuhuş yapmaya devam etti, ailesinin telefonlarına bakmamaya başladı. Eşinin kayıp ihbarı üzerine polisin bulduğu M.A, evden kendi rızasıyla gittiğini söylemesi üzerine serbest bırakıldı.

Kızları da cinsel istismara uğradı iddiası

İddialara göre M.A. 8 Aralık Cuma günü ise Niğde'de bulunan kızı 15 yaşındaki G.’yi ve 14 yaşındaki P.’yi arayıp, "Kızım evdeki çeyrek altını bozdurup, Adana' ya kaçıp gelin" dedi. Bunun üzerine kaçan kızların 2 kişi tarafından cinsel istismara uğradıkları öne sürüldü. Bu olay üzerine devlet 2 kızı alıp yurda yerleştirirken polis de cinsel istismarı gerçekleştiren 2 kişiyi gözaltına aldı. Öte yandan M.A.'nın eşi hakkında defalarca uzaklaştırma kararı çıkarttığı ve 'Beni rahat bırak, fuhuş yapmama engel olma' dediği iddia edildi.

“Eşimin akli dengesi yerinde değil”

Eşini bulma ve geri eve döndürme ümidiyle Adana'ya gelen H.A., “Bu hastalığı nedeniyle bazı kişiler eşimin evden kaçmasına sebep oldu. Eşime hem cinsel istismarda bulundular hem de fuhuşa sürüklediler. Eşime kim tarafından fuhuş yaptırılıyorsa bulunup adalete teslim edilmesini istiyorum. Ben Niğde Bor Aile Mahkemesinde eşimin yakalanıp hastaneye yatırılması gerektiğine dair karar çıkarttım. Adana’da taksici Okan diye birinin eşimi sürekli otellere getirip götürdüğü bilgisine ulaştım. Benim eşimin akli dengesi yerinde değil. Kim ne derse onun peşinde gidiyor. Kim ne derse onun dediğini yapıyor. Ben eşimi fuhşa sürükleyenlerin, fuhuş yaptıranların araştırılıp bulunmasını ve gerekli cezai işlem yaptırımlarını istiyorum” şeklinde konuştu.

“Adalet önünde hesap versinler"

Korktuğunu ve çocuklarını yurttan geri almak istediğini belirten H.A., şöyle devam etti. “Eşimi devletin bulup hastaneye yatırmasını ve tedavi altına almasını istiyorum. Korkuyorum. Şuanda çocuklarım eşim tarafından bırakıldığı için cinsel istismar nedeniyle devlet tarafından yurda yerleştirildi. Eşim çocuklarına telefon açtığında çocuklarım evden kaçıyorlar ve bu kaçma esnasında gece eve gelmiyorlar. Ben endişe ve şüphe içerisinde polise gittiğimde sabah çocuklarım bulundu ancak çocuklarımın cinsel istismara uğradığı öğrenildi. Eşimin akli dengesi yerinde olmadığı için karşısındakiler cinsel istismarda bulunuyor. Bunların araştırılıp tespit edilip adalet önünde hesap vermesini istiyorum. Şuan çaresizim. Bana biran önce yardım etmelerini ve eşimin bu durumdan kurtarılmasını istiyorum.”

"Sesimi duy ve çocuklarının yanına dön"

Eşinin de kendisi hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığını söyleyen H.A., “Geçen 90 gün uzaklaştırma kararı aldırmış. Ben kendisini arayıp sorduğumda ise bana, ‘Bu uzaklaştırma kararı olmazsa sen benim yanıma yaklaşırsın. Benim fuhuş yaptığımı engellemek için bu yola başvurdum’ diyor. Ben çaresizim” diye konuştu. Eşine dönmesi için seslenen H.A., “Eşim, çocuklarımız yuvada. Oğlunun durumunu biliyorsun. Evin kirasını ödeyemedim. Elektrik ve suyum kesik. Seni kimler fuhşa sürüklüyorsa gel adalete teslim edelim. Bu sesimi duy ve çocuklarının yanına dön. Hem maddi hem de manevi olarak çaresizim. Çocuklarında seni özlüyor, bizde seni özlüyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan kadının sosyal medya hesabından erkeklerle mesajlaştığı ortaya çıktı.
 M.A.'nın konuştuğu erkeklere cinsel içerikli mesajlar attığı görüldü.
https://www.ankaramasasi.com/haber/496876/bipolar-hastasini-adanada-fuhusa-suruklediler
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.