Trump’tan protestoculara sert tepki

Donald Trump, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Kongre binasının basılmasıyla başlayan olaylarda protestoculara sert tepki gösterdi: "Bunun bedelini ödeyeceksiniz."
Can Güvenir
|
08 Ocak 2021, Cuma - 04:48
Trump’tan protestoculara sert tepki

ABD Başkanlık koltuğunu Joe Biden'e kaptıran Donald Trump, kendini destekleyenlerin Kongre'yi basması sonrası gelen tepkiler nedeniyle sosyal medyadan bir video yayınladı.

Trump, yaptığı açıklamada kongreye yapılan baskını ’çirkin bir saldırı’ olarak niteledi. Trump, "Tüm Amerikalılar gibi ben de şiddet, hukuksuzluk ve kargaşadan dolayı sarsıldım." dedi. 

"Ülkemizi temsil etmiyorsunuz"

"Amerika her zaman bir hukuk devleti olmuştur ve böyle de olmalıdır" değerlendirmesinde bulunan Trump, protestoculara yönelik "Siz ülkemizi temsil etmiyorsunuz. Hukuku çiğneyenler, bunun bedelini ödeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

"Amacım yumuşak bir geçiş sağlamak"

Ülkedeki seçim sisteminde reformun değişmesi gerektiğini dile getiren Trump, "Kongre seçim sonuçlarını tescil etti ve yeni yönetim 20 Ocak’ta görevine başlayacak. Şu anda benim amacım yumuşak, düzenli ve kusursuz bir geçiş sürecini sağlamak" açıklamasında bulundu.

"Müthiş yolculuk yeni başlıyor"

2020’nin herkes için zor bir dönem olduğunun altını çizen Trump, destekçilerine verdiği mesajda "Sevgili destekçilerim, biliyorum hayal kırıklığına uğradınız ancak şunu da bilmenizi isterim ki müthiş bir yolculuk daha yeni başlıyor" ifadelerini kullandı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/502705/trumptan-protestoculara-sert-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.