Sokağa çıkma yasağı başladı

Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı başladı. Yasak pazartesi sabah saat 05.00'te bitecek.
Murat Saltan
|
08 Ocak 2021, Cuma - 20:36
Sokağa çıkma  yasağı başladı
Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karar alınana kadar yurt genelinde her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı kısıtlaması saat 21.00'de başladı. Kısıtlama pazartesi günü sabah saat 05.00'te sona erecek.
 

Temel ihtiyaç malzemelerinin alınacağı yerler açık

Bu kapsamda;

• Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00'ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

Paket serviler devam edecek• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Ekmek bayileri açık

• Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

Online alınan siparişler teslim edilecek

• Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

Yasaklar kalkacak mı?

Yasakların 15 Ocak'ta kalkacağı ile ilgili iddialar gündeme geldi. Kısıtlamalarla beraber vaka sayısındaki gözle görülür düşüş yaşanırken yasakların kalktığına veya yakın zamanda kalkacağına dair bir karar alınmadı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/505152/sokaga-cikma-yasagi-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.