Diyarbakır'da şehit Jandarma Uzman Çavuş Çelik için tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik'in cenazesi törenin ardından Malatya'ya uğurlandı.
Can Güvenir
|
10 Ocak 2021, Pazar - 11:06
Diyarbakır'da şehit Jandarma Uzman Çavuş Çelik için tören düzenlendi
Diyarbakır'ın Lice ilçesi kırsalında, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Çelik'in (24) naaşı, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığında düzenlenen törenle memleketine uğurlandı. 

Merkez Yenişehir ilçesindeki General Galip Deniz Kışlası'nda gerçekleştirilen törende, 24 yaşındaki şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu, öz geçmişi okundu, dua edildi.
Törene şehidin babası Latif Çelik ve bazı yakınları ile Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Ebubekir Bal, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve silah arkadaşları katıldı.
Törenin ardından şehidin cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Malatya'ya uğurlandı.
Tören sonunda Vali Münir Karaloğlu, şehidin babası Latif Çelik’i bineceği araca kadar yolculadı. Vali Karaloğlu şehidin babasına başsağlığı dileğinde bulunurken, baba Latif Çelik de "Vatan sağ olsun, Allah razı olsun, bir Mehmet gider bin Mehmet gelir” dedi.

(İHA)
https://www.ankaramasasi.com/haber/508329/diyarbakirda-sehit-jandarma-uzman-cavus-celik-icin-toren-duzenlendi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.