Bu acıya yürek dayanmaz: 3 kardeş koronaya yenik düştü

Samsun’da doktor, öğretmen ve esnaf olan 3 kardeş 1 ay içinde koronavirüsten dolayı hayatlarını kaybetti. Kardeşlerin dayılarının da 20 gün önce koranadan yaşamını yitirdiği, halalarının ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi.
Can Güvenir
|
10 Ocak 2021, Pazar - 12:48
Bu acıya yürek dayanmaz: 3 kardeş koronaya yenik düştü

Samsun'da koronavirüs bir aileyi hayattan koparttı. 

Çarşamba ilçesinde 5 Aralık’ta koronadan dolayı hayatını kaybeden 40 yaşındaki Kenan Emirhan arından acı haber bu kez Bafra ilçesinde özel bir hastanede Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Necati Emirhan'dan geldi. 36 yaşındaki 2 çocuk babası genç doktor dün pandemi nedeniyle yaşamını yitirerek toprağa verildi. Emirhan kardeşlerin en küçüğü 33 yaşındaki 2 çocuk babası kardeşi Selman Emirhan'ın yine koronavirüs kaynaklı ölümü ise ailenin acısını katladı.

Kardeşlerinin yanına gömüldü

Selman Emirhan, bugün Çarşamba ilçesinin Gülyalı Mahallesi Sarımsak Camii'nde saat 11.00'de kılınan cenaze namazının ardından kardeşlerinin yanında toprağa verildi.  Selman Emirhan’ın İstanbul Sultangazi Mevlana İlkokulu’nda görev yaparken tayinin Eylül ayında Samsun’un Vezirköprü ilçesinin Kıranalan İlkokulu’na çıktığı ve burada göreve başladığı öğrenildi.

Öte yandan bir ay içinde salgına yenik düşen Emirhan kardeşlerin dayıları Teyfik Akbaş’ın 20 gün önce karonavirüsten hayatını kaybettiği, halaları Mesure Akbaş’ın da Çarşamba Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altında olduğu belirtildi. Gülyalı Mahallesi Muhtarı Yusuf Düzgün, "Bu acının tarifi yok ve bu acıya yürek dayanmaz" dedi.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/508446/bu-aciya-yurek-dayanmaz-3-kardes-koronaya-yenik-dustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.