Mamak Belediyesi'nden ‘Sosyal Destek Paketi’

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, pandemi sürecinin olumsuzluklarını gidermeye katkı sağlamak adına esnaflardan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, öğrencilerden belediye kiracılarına kadar toplumun tüm kesimini kapsayan Sosyal Destek Paketi’ni açıkladı.
Can Güvenir
|
10 Ocak 2021, Pazar - 14:33
Mamak Belediyesi'nden ‘Sosyal Destek Paketi’

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nın 5’inci birleşiminde önemli bir paketin müjdesini verdi. Başkan Köse, koronavirüs salgını sürecinin olumsuzluklarını gidermeye katkı sağlamak adına esnaflardan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, öğrencilerden belediye kiracılarına kadar toplumun tüm kesimini kapsayan Sosyal Destek Paketi’ni açıkladı.

"Nakit desteği sağlayacağız"   

Ocak ayının üçüncü haftasından itibaren başvuruların alınmaya başlanacağı destek paketi hakkında konuşan Başkan Köse, "Covid-19 salgını sebebiyle yapılan düzenlemeler kapsamında, faaliyeti durdurulan veya faaliyetine ara verilen işletmecilere ve ilçemizde ikamet eden çalışanlarına bütçe imkânlarımız ölçüsünde, nakit desteği sağlayacağız. Mamak’ımız hem bizlerin açıklamış olduğu paketten hem de Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı paketten faydalanarak depremin ve pandeminin etkilerini en az şekilde hissedecektir" dedi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere bin adet tablet bilgisayar

Paket kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere bin adet tablet bilgisayar desteği sağlayacaklarını ifade eden Başkan Köse, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek başvuruların bu hafta itibarıyla internet üzerinden başlayacağını hatırlatarak "Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce değerlendirmeler yapılarak, tespiti yapılan öğrencilerimize tabletleri ulaştırılacak. Çok zor bir yıl geçirdik. Salgın yeni gerçeklerle ve zorluklarla karşı karşıya kalmamıza yol açtı. Bundan çocuklarımız da gençlerimiz de en az bizler kadar etkilendi. Çocuklarımız eğitimlerinden geri kalmayacak inşallah" şeklinde konuştu.
 

Kira düzenlemesi

Belediye mülkiyeti olan yerlerde birkaç istisna haricinde tüm kiracılara 2021 yılında yapılması gereken kira artışını gerçekleştirmeyeceklerini belirten Başkan Köse, kiracılar için geçen yılın rakamlarının geçerli olacağını dile getirdi. Belediye mülkiyetinde olan yerlerde faaliyetlerinde azalma olan kiracıların kira tutarlarına da 30 Haziran tarihine kadar yüzde 20 indirim uygulayacaklarının belirten Köse, "Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülke olarak zorlu bir süreç yaşıyoruz. Milletçe kader birliği yaptığımız bu zorlu süreci alacağımız tedbirler ve güç birliğiyle hep birlikte geride bırakacağız. İşte bu nedenle bugün her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmamız gerekiyor. Belediyemiz mülkiyetinde olan yerlerde, faaliyeti durdurulan veya faaliyetine ara verilen kiracılarımızdan kira ve ecrimisil ücreti almayacağız" ifadelerini kullandı.

"Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşarak destek olacağız"

Toplumun tüm kesimlerini kucaklamak, yaşanan zorlu süreci omuz omuza atlatmak için ihtiyaç sahiplerine de ayni ve nakdi destek sağlayacaklarını belirten Köse, "Pandemi süreciyle birlikte kapatılan mağdur olan hemşehrilerimiz için, bizler belediye olarak taşın altına gövdemizi koyduk. Gönül Çarşımız aracılığıyla yaptığımız desteklere nakdi yardımı da ekleyerek daha çok ihtiyaç sahibine ulaşarak destek olacağız. Her güçlüğü birlikte yenen millet olarak, bu zor günleri de birlikte geride bırakacağımıza olan inancımı tekrar belirtmek istiyorum. Sosyal Destek Paketimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.


Sokak dezenfeksiyonundan sosyal mesafenin sağlanmasına, dezavantajlı grupların desteklenmesinden sokakta sahipsiz yaşayan hayvanlara kadar mücadelenin her aşamasında önemli roller üstlendiklerini aktaran Başkan Köse, destek paketi kararının Mamak Belediye Meclisi’nde tüm parti gruplarının oy birliği ile kabul edildiğini belirterek, meclis üyelerine teşekkür etti.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/508551/mamak-belediyesinden-sosyal-destek-paketi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.