Pursaklar heyecanla beklenen kar yağışına hazır

Pursaklar Belediyesi, etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle hazırlıklarını tamamlayarak gereken tedbirleri aldı.
Zeliha Demirci
|
13 Ocak 2021, Çarşamba - 11:11
Pursaklar heyecanla beklenen kar yağışına hazır

Meteorolojinin Ankara için yaptığı kar yağışı uyarısıyla birlikte Pursaklar Belediyesi, vatandaşların herhangi bir zorluk yaşamaması için kar yağışına karşı gereken tedbirleri aldı.

Pursaklar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağışı ve buzlanmada yolların açık olması, ulaşımın aksamaması ve yayaların güven içinde yürüyebilmelerini sağlamak amacıyla çalışmalarını tamamladı. Bu kapsamda Pursaklar Belediye Başkan Ertuğrul Çetin, ekipleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Özlemle beklenen kar için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, "Ekiplerimiz kar yağışı sürecinde mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat çalışacak. Bütün hizmetlerimizde olduğu gibi kar temizleme çalışmalarımızda da önceliğimiz vatandaşımızın memnuniyetidir. Yağışın az olması nedeniyle barajlarımızda su seviyesi tükenme noktasına geldi. Kar berekettir, rahmettir. Kar su demektir. Kar tüm insanlar için önemli bir doğal kaynaktır. Pursaklar'da aldığımız önlemlerle hiçbir sorun yaşanmadan bol yağışlı günler geçirmeyi ümit ediyoruz. Belediye olarak bizlerde heyecanla beklediğimiz karla mücadeleye hazırız." dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/517724/pursaklar-heyecanla-beklenen-kar-yagisina-hazir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.