Gölbaşı Belediyesi'nden "Hiçbir Çocuğumuz İnternetsiz Kalmasın" projesi

Gölbaşı Belediyesi ilçede yaşayan çocukların internete kesintisiz ulaşması için “Hiçbir Çocuğumuz İnternetsiz Kalmasın” projesini hayata geçirdi.
Zeliha Demirci
|
14 Ocak 2021, Perşembe - 11:55
Gölbaşı Belediyesi'nden "Hiçbir Çocuğumuz İnternetsiz Kalmasın" projesi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’in talimatıyla Gölbaşı’nda yaşayan çocukların internete hızlı ve kesintisiz ulaşması, EBA eğitimlerini kesintisiz sürdürebilmeleri amacıyla “Hiçbir Çocuğumuz İnternetsiz Kalmasın” projesini hayata geçirdi.

Proje hakkında konuşan Başkan Ramazan Şimşek “Belediyemizin projesi ile doğrudan çocuklarımızın evine internet getiriyoruz. Projemizin hedef kitlesini, Gölbaşımızın 54 mahallesinde yaşayıp gelir düzeyi düşük, evinde interneti bulunmayan çocuklarımız oluşturmaktadır. Evinde interneti bulunmayan ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki ihtiyaç sahibi 350 evladımız ile kent konseyimizin köylerde yapmış olduğu istişarelerle belirlemiş olduğu üniversite öğrencilerine internet bağlantısı sağlayacağız. Gölbaşı Belediyemiz, Gölbaşı Kent Konseyimiz ve Gölbaşılı yerli firmamız Hayalnet Telekom iş birliği ile projemiz başladı. İlk kurulumu interneti olmayan Selametli Mahallesi ile buradaki Hakan Ülger İlkokulu ve Ortaokulu’nda gerçekleştirdik. Bu çalışmamız diğer kırsal mahallelerimizde de devam edecek.” ifadelerini kullandı.

"Çocuklarımız artık evlerinde derslerini rahatlıkla dinleyebilecek"

 İlçe Milli Eğitim Müdürüne, Kent Konseyi Başkanı Murat Otuzoğlu’na ve Yürütme Kurulu üyelerine katkıları sebebiyle teşekkürlerini ileten Başkan Ramazan Şimşek “Diğer belediyeler, muhtarlık veya köy konağından tek bir noktaya internet hizmeti sağlıyordu. Ancak salgın koşullarında çocuklarımızın tek noktaya toplanması hem ulaşım açısından hem de salgın koşullarında sağlıkları açışından sorunlara neden oluyordu. Evlatlarımızın bu sebeple eğitimden mahrum kalmalarını istemedik. Gölbaşı’nın en yüksek bölgelerinden İkizce ve Oyaca Mahallesi arasında bulunan Kaba Sinan Dağına uydu antenleri ile internet vericisi bağladık. Daha sonra kırsal mahallerimizdeki yüksek yerlere anten direkleri bağlayarak tüm vatandaşların evlerine antenler vasıtasıyla fiber hızında internet çektik. Çocuklarımız artık evlerinde derslerini rahatlıkla dinleyebilecek. Haymana Yolu’nda 14 kırsal mahallemize internet erişimi sağlandı. Amacımız çocuklarımızın ülkemize faydalı bireyler olmaları. Bundan sonra attığımız her adımda yine gençlerimizin ve çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Evlatlarıma hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/519900/golbasi-belediyesinden-hicbir-cocugumuz-internetsiz-kalmasin-projesi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.