Mamak'ta karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdü

Mamak Belediyesi, dün başkentte etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ilçe genelinde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.
Büşra Bayrak
|
14 Ocak 2021, Perşembe - 12:18
Mamak'ta karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdü

Başkentte dün sabah saatlerinde başlayan kar yağışıyla beraber, Mamak Belediyesi ilçe sınırları içerisinde vatandaşların zorlu kış şartlarında mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Kar yağışının meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve şehirdeki günlük yaşamın aksamaması için öncelikle araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler olmak üzere tüm mahallelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri, yaya kaldırımlarını da kardan temizleyerek yaya ulaşımının sağlıklı ve güvenli olmasını sağladı.

Bin kişilik kar timi

Ana arterler ve kaldırımlar başta olmak üzere yoğunluğun fazla olduğu yerlere öncelik verildiğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "161 kritik noktada konumlandırılan 100 araç ve 1000 kişiden oluşan karla mücadele ekiplerimiz ana hatların kapanmaması için yoğun bir mesai harcadı. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Mamak'ta tüm yollarımız açık" dedi.

Kriz masasıyla sorunlara anında müdahale

Mamak Belediyesi karla mücadele eylem planı çerçevesinde oluşturduğu kriz masasıyla sorunlu bölgelere anında müdahale ediliyor. Çalışmaları belli bir plan çerçevesinde yürüten Mamak Belediyesi önceliği ana caddelere veriyor. Kar yağışının yoğunlaştığı zamanlarda vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturulmuş durumda. Vatandaşlar Mamak Çözüm Merkezi'ni (444 0 149) arayarak oluşan olumsuz durumları da bildirebilecek.

https://www.ankaramasasi.com/haber/520132/mamakta-karla-mucadele-calismalari-araliksiz-surdu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.