Türkiye’den Polonya’ya koruyucu elbise yardımı

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
18 Nisan 2020 17:16
Türkiye’den Polonya’ya koruyucu elbise yardımı
HM
Haber Merkezi Editör

Türkiye, korona virüsle mücadele kapsamında Polonya'ya 90 bin adet koruyucu elbise gönderdi.

Dünya çapında korona virüse yakalananların sayısının 2 milyonu geçtiği, ölenlerin ise 150 bine yaklaştığı günlerde, ülkelerin pandemi ile mücadelesi devam ediyor. Korona virüsle mücadelede en önemli araçlardan olan koruyucu elbise, maske, dezenfektan maddelerini edinmek ise ülkeler arasında ciddî diplomatik krizlere yol açıyor.

TÜRKİYE 4 UÇAKLA POLONYA'YA YARIM GÖNDERDİ

Ülkeler arasında koruyucu ekipman savaşlarının yaşandığı bugünlerde Türkiye, Polonya'ya yardım elini uzattı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın Polonya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Marcin Przydacz ile yaptığı video konferans görüşmesi neticesinde Türkiye'nin Polonya'ya 90 bin adet koruyucu elbise göndermesi kararlaştırıldı. Görüşmede önümüzdeki süreçte korona virüsle mücadelede iki ülkenin işbirliğine devam edeceği hususunda da mutabık kalındı.

Türkiye'nin 4 uçakla Polonya'ya gönderdiği 90 bin koruyucu elbise ise dün akşam saatlerinde Polonya'ya ulaştı. Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Jakub Kumoch da Facebook hesabında yaptığı paylaşımla koruyucu elbise yardımının yollanmasında emeği geçen başta iki ülkenin Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı yetkilileri olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

KORONA VİRÜSÜ SALGININ YAYILMASININ ARDINDAN TÜRKİYE'DEN KUZEY MAKEDONYA'YA TIBBİ MALZEMELERLE DOLU YARDIM PAKETLERİ GÖNDERİLDİ. (HARİS SÜLEYMAN/ÜSKÜP-İHA) Korona virüsü salgının yayılmasının ardından Türkiye'den Kuzey Makedonya'ya tıbbi malzemelerle dolu yardım paketleri gönderildi.
Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.