Azerbaycanlı erkekler Ev Erkekleri Kulübü’nü kurdu

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
20 Nisan 2020 15:59
Azerbaycanlı erkekler Ev Erkekleri Kulübü’nü kurdu
HM
Haber Merkezi Editör

Azerbaycan’da korona virüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan erkekler, Ev Erkekleri Kulübünü (EKK) kurdu. Ev işlerinin yalnızca kadınların görevi olmadığına dikkat çeken EKK üyeleri, ihtiyaç sahipleri için yardım toplayarak işe başladılar.

Azerbaycan’da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle erkekler karantina yüzünden evlerinden çıkamayınca “Ev Erkekleri Kulübü”nü kurmaya karar verdi. Dışarı çıkmayan erkekler, evde kaldıkları süre boyunca ev işleri, yemek pişme, çocukların bakımı gibi çoğunlukla kadınların yaptığı işlerde hünerlerini gösterdikleri video ve fotoğrafları sosyal medyadaki Ev Erkekleri Kulübü sayfasına yüklemeye başladı. Sayfada ev işlerinde kadın ve erkek eşitliğinin önemi vurgulanırken hem komik ve hem ilginç görüntüler ortaya çıktı.
EKK üyeleri, ev işleri yapmalarının utanç verici ve alay konusu olmadığını, sadece kadınların yapmak zorunda olduğu bir iş olarak görülmemesi gerektiğine dikkat çektiler. Kulüp üyeleri, karantina günlerini kadınları desteklemek, onları daha iyi anlamak ve deneyimlerini paylaşmak için fırsatı olarak gördüklerini belirttiler.

KLÜP, 32 BİNDEN FAZLA ÜYEYE ULAŞTI
24 Mart tarihinde kurulan ve sadece erkeklerin kabul edildiği grup, bu sayede kısa zamanda 32 binden fazla üyeye ulaşmayı başardı. Hem eğlenceli hem de öğretici bir kulüp olduğunu vurgulayan Ev Erkekleri Kulübü’nün kurucusu Vefadar Babayev, “Ev Erkekleri Kulübü’nü 24 Mart tarihinde kurduk. Karantina süresi boyunca evde kalsak da zamanımızı verimli geçirmek için kurduk. İlk günden beri gruba üye olmak isteyenler çoğaldı. Kuralı 3 hafta olmasına rağmen 32 bin üyeye ulaştık. Ev işleriyle ilgili eğlenceli paylaşımlar oluyor. Aynı zamanda kendi alanlarında deneyimli kişiler karşılıklı olarak birbirine yardımcı oluyor. Mesela bir doktor arkadaşımız ihtiyaç sahibi aileleri muayene edebilirim diye paylaşımlarda bulunuyor. Sadece eğlence değil, çoğunlukla entelektüel kesimin bulunduğu bir ortam… Şimdi sitesini kuruyoruz. Kuracağımız bu site sayesinde projeler gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.