15 Türk denizci kurtarıldı

Gine Körfezi'nde 23 Ocak'ta , MV MOZART isimli gemiden kaçırılan on beş Türk mürettebatın tamamı bugün itibariyle serbest bırakıldı.
Can Güvenir
|
12 Şubat 2021, Cuma - 17:08
15 Türk denizci kurtarıldı

Nijerya'da korsanlar tarafından, 23 Ocak'ta MV MOZART isimli gemiden, kaçırılan on beş mürettebatın tamamı bugün itibariyle serbest bırakıldı. Borealis Maritime ve Boden Denizcilik'ten yapılan açıklamada, mürettebatın tamamının güvende olduğu, aileleriyle temas halinde oldukları ve en kısa sürede Türkiye'ye dönecekleri belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bu sıkıntılı süreçte, gösterdikleri güç, güven ve sabır için mürettebatımıza ve ailelerine tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunmayı borç biliriz. Bu zorlu üç hafta boyunca verdikleri destek için Türk ve Nijerya hükümetlerine, tüm devlet kurumlarına ve görevlilerine, karada ve denizde görev yapan tüm Borealis topluluğuna ve bu sorunu çözmemize yardımcı olan herkese teşekkür ederiz. MOZART adlı gemimize yapılan ilk saldırıda hayatını kaybeden arkadaşımız ve meslektaşımızın ailesine tekrar sabır diler, gemilerini güvenli bir yere geri getirirken gösterdikleri cesaret ve disiplin için gemide kalan üç mürettebatımızı tekrar tebrik ve teşekkür ederiz."

Serbest bırakılan personelin aileleriyle güvenli bir şekilde bir araya gelmesinin ardından yeni bir açıklama yapılacağı da kaydedildi.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/588393/15-turk-denizci-kurtarildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.