Endonezya'da heyelan: 10 ölü, 9 kayıp

Endonezya’nın Doğu Cava eyaletindeki Nganjuk bölgesinde meydana gelen heyelan nedeniyle 10 kişi hayatını kaybederken 9 kişi ise kayboldu.
Zeliha Demirci
|
15 Şubat 2021, Pazartesi - 16:58
Endonezya'da heyelan: 10 ölü, 9 kayıp

Endonezya’nın Doğu Cava eyaletindeki Nganjuk bölgesinde dün akşam şiddetli yağışların neden olduğu heyelanda 10 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin de kayıp olduğu bildirildi. Ulusal Afet Yönetim Ajansı Bilgi ve İletişim Merkezi Başkanı Raditya Jati, yaptığı açıklamada, Nganjuk bölgesine bağlı Ngetos köyünde meydana gelen toprak kaymasında 8 evde ağır hasar oluştuğunu belirtti.

Daha önce 20 olarak açıklanan toplam kayıp kişi sayısının 21 olduğu bilgisini paylaşan Nganjuk Bölge İdarecesi Novi Rahman Hidayat, arama kurtarma çalışmalarında 8 kişinin daha cansız bedenine ulaşılmasıyla ölü sayısının 10’a yükseldiğini aktardı.

Hidayat, şu ana kadar 2 kişinin toprak altından sağ çıkarıldığı heyelan bölgesinde kayıp 9 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Bu arada, 16 kişinin yaralandığı heyelandan olumsuz etkilenen 147 kişi güvenli alanlara tahliye edildi. Ekvator kuşağındaki Endonezya'da özellikle ekim-nisan döneminde sıklıkla su baskınları ve heyelanlar meydana geliyor.

https://www.ankaramasasi.com/haber/595910/endonezyada-heyelan-10-olu-9-kayip
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.