Bahçeli'den Gara'da PKK katliamına çok sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gara'da PKK katliamı sonrası 13 kişinin şehit edilmesiyle ilgili olarak "Sincar'ın kısa süre içerisinde yerle bir edilmesi artık hayat memat konusudur. Kandil'e bir şafak vakti Türk bayrağı dikilmeli, Mahmur yıkılmalıdır." dedi.
Can Güvenir
|
16 Şubat 2021, Salı - 10:58
Bahçeli'den Gara'da PKK katliamına çok sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. PKK'nın Gara'daki katliamına değinen Bahçeli, çok sert ifadeler kullandı. Sincar'a yönelik operasyonun biran önce başlaması gerektiğini ifade eden Bahçeli, Kandil'e bir şafak vakti Türk bayrağı dikilmeli, Mahmur yıkılmalıdır." dedi. 

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

''Beka mücadelesini küçümseyen kim varsa adidir, alçaktır. Terörü hilesiz veya hilafsız kınayamayan, kurduğu cümlelere 'ama'ları, 'fakat'ları el yapımı patlayıcı gibi konuşlandıran, zevahiri kurtarabilmek amacıyla kanlı örgütün adını anmaktan bile imtina edenler sadece korkak değil, sadece kokuşmuş değil, aynı zamanda terörün irili ufaklı koçbaşlarıdır. Harekat süresince teröristlere ait barınak sığınak ile pek çok yer tahrip edilmiştir. Çok sayıda terörist ihanetlerinin bedelini canlarıyla ödemiştir. 

"Gara öncesi ve sonrası aynı olmayacak"

Terör elebaşları mağaralarına gömülmelidir. Bundan sonra terörle mücadele stratejisi bakımından Gara öncesiyle Gara sonrası inanıyorum ki aynı olmayacaktır. Bu sefer ateş, yalnızca düştüğü yeri yakmayacak, PKK’nın yanında yöresinde saf tutan kim varsa çembere alıp tepeden tırnağa tutuşturacaktır.

"Hainlerin kafaları kopartılacaktır"

PKK terör örgütü ya silahlarıyla birlikte ve son teröristine kadar güvenlik güçlerine teslim olup Türk adaleti önünde hesap verecektir ya da azdan az çoktan çok gidecek, hainlerin kafaları kopartılacaktır. Herkes tarafını ve tercihini yapmak mecburiyetindedir. Cumhuriyet'in 100. yılına terörü bitirerek ulaşmalıyız. Herkes nerede durduğunu gözden geçirmelidir.

HDP'ye sert tepki

Bilinmelidir ki, dağda elde edilen stratejik ve mukayeseli üstünlüğü TBMM’de kaybetmeye, TBMM’de eritmeye ne sabrımız ne de tahammülümüz kalmıştır. Türk devletinin ekmeğini yiyip havasını soluyan, hazinesinden geçinip imkanlarından yararlanan, sonra da dönüp bu devletin varlığına diş bileyen, nifak saçan, suikast düzenleyen teröristlere güzellemeler yapan siyasi terör safralarının yakasından tutmak millet vekaletinin iffetini taşıyan her muhterem milletvekili için namus meselesidir.

"Sabır taşı çatladı, bıçak kemiğe dayandı"

Teröriste gerilla diyen milletvekillerine katlanamıyoruz. Yeter artık sabır taşı çatladı bıçak kemiğe dayandı. Bu mesele varoluş yok oluş meselesidir. İp inceldiği kadar incelmiştir kopacağı varsa zaten kopacaktır. HDP geçmişteki sözde diplomatik çabalardan bahsediyor. Neyin diplomasisi? HDP iktidar kayıpların ailelerine hesap verme konumundadır diyor. Utanmazlar. HDP PKK'nın ta kendisi aynadaki aksidir. HDP'nin ipi Kandil'dedir.''

https://www.ankaramasasi.com/haber/596799/bahceliden-garada-pkk-katliamina-cok-sert-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.