Pervin Buldan'dan Süleyman Soylu'nun ifadeleriyle ilgili açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bugün Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmeler sırasında İçişleri Bakanı, ismimi kullanarak, alıkonulan bir askerle ilgili, bir AKP milletvekiline 'Biraz misafir edecekler. Bırakacaklar.' dediğimi iddia etmiştir. Bu iddia kesinlikle gerçek dışıdır." ifadesini kullandı.
Murat Saltan
|
16 Şubat 2021, Salı - 19:37
Pervin Buldan'dan Süleyman Soylu'nun ifadeleriyle ilgili açıklama

Hakların Demokratik Partisi(HDP) Eş Başkanı Pervin Buldan, TBMM Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Gara açıklamaları sırasında kendisi hakkında sarf ettiği sözlere yazılı bir açıklamayla cevap verdi.

"Bu iddia kesinlikle gerçek dışıdır"

Pervin Buldan açıklamasında "Bugün Meclis Genel Kurulundaki görüşmeler sırasında İçişleri Bakanı, ismimi kullanarak, alıkonulan bir askerle ilgili, bir AKP milletvekiline 'Biraz misafir edecekler. Bırakacaklar.' dediğimi iddia etmiştir. Bu iddia kesinlikle gerçek dışıdır." değerlendirmesini yaptı.

" Aramızda geçen diyalog bundan ibarettir"

AK Parti Milletvekili Öznur Çalık'ın, Grup Başkanvekili olduğu dönemde kendisini aradığını ve alıkonulan bir askerin annesinin kanser hastası olduğunu ve oğlundan haber almak istediğini söylediğini ifade eden Buldan, şunları kaydetti:

"Müzakere ve çözüm sürecinin devam ettiği bir dönemdi. Konuyla ilgili olarak eğer bir bilgiye ulaşılabilirse mutlaka paylaşacağımı kendisine ifade ettim. Alıkonulan askerin sadece sağlığının iyi olduğu yönünde bir bilgiye ulaşıldı ve Çalık'a 'Sağlığı iyiymiş. Umarım en kısa zamanda bırakılır. Biz elimizden geleni yapıyoruz.' şeklinde bir paylaşımda bulundum. Aramızda geçen diyalog bundan ibarettir. Bunun dışındaki iddialar asla doğru değildir."

https://www.ankaramasasi.com/haber/597631/pervin-buldandan-suleyman-soylunun-ifadeleriyle-ilgili-aciklama
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.