Çankaya Belediyesi'nden sokak hayvanlarına destek

Çankaya Belediyesi, soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan can dostları yalnız bırakmayarak ilçedeki birçok noktaya mama bırakmaya devam ediyor.
Büşra Bayrak
|
17 Şubat 2021, Çarşamba - 14:27
Çankaya Belediyesi'nden sokak hayvanlarına destek

Soğuk kış günlerinde can dostların aç kalmamaları için birçok noktaya mama bırakan Çankaya Belediyesi, meteorolojinin bildirdiği hava tahminlerine göre önceden önlem alıyor.

Çankaya Belediyesi hayvan barınağı binlerce sokak hayvanına ev sahipliği yaparak bakım, besleme ve tedavilerini düzenli olarak gerçekleştirirken belediye ekipleri ise sokaktaki diğer can dostları beslemeyi ihmal etmiyor.  

Çankaya’dan besleme ve sahiplenme çağrısı

Çankaya Belediyesi ekipleri, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ederek kapılarının önüne bir kap mama ve su koymaları konusunda çağrıda bulundu. 

Çankaya Belediyesinin veterinerleri, soğukta bizlere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyan sokak hayvanlarını beslemenin önemine dikkati çekerek, bir kap mama ve bir kap su ile sokak hayvanlarına destek olunabileceğini hatırlattı.

Hayvanları sahiplenmenin önemine de vurgu yapan Çankaya Belediyesi, sahiplenmenin hayvanları hem koruduğunu hem de sıcak bir yuvaya kavuşturduğunu kaydetti. Bir kez daha vatandaşları sahiplenmeye davet eden Çankaya Belediyesi, barınaktan sahiplenilen hayvanların her türlü aşı ve tedavilerinin de ücretsiz yapıldığını bildirdi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/599248/cankaya-belediyesinden-sokak-hayvanlarina-destek
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.