Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na GARA tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır" çıkışı için "Çok açık söylüyorum bu PKK'yı aklamaktan başka bir şey değildir" dedi.
Can Güvenir
|
19 Şubat 2021, Cuma - 10:58
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na GARA tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'nda konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın Gara katliamına yönelik "13 şehidin sorumlusu Erdoğan'dır" çıkışına tepki gösteren Bakan Soylu, "Çok açık söylüyorum bu PKK'yı aklamaktan başka bir şey değildir" dedi.

Bakan Soylu'nun açıklamasından satırbaşları şöyle:

Olayın hemen ardından Cumhurbaşkanımızın talimatı ile iki sayın genel başkana gittik. Olayı tüm çerçevesi ile kendimize ait hususları tüm samimiyetimiz ile ayrıntılar ile kaçırıldıkları andan katledikleri ana kadar bütün süreciyle, namusumuzla, onurumuzla, devlet adabıyla ve sayı Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat çerçevesinde ifade ettik. Bu devleti yönetenlerin sorumluluğudur. Bu sorumluğu yerine getirdik. Bu aynı zamanda ortak kaderde, tasada, kıvançta birlikte olduğumuzu düşündüğümüz insanlara karşı ortaya koyduğumuz sorumluluktur. Acımız ve yasımız var. Bu sorumluluk olayların çerçevesi içerisinde yapılması gereken bir sorumluluktur.

"Siyasal gelecek hesaplarını bir kenara bırakmak gerek"

Ne kadar nezaket ortaya koyduysak beklediğimiz de odur. Çünkü biz sadece bu dönemin gerekliliğini yerine getirmekte değiliz. Geleceğimize de miras bırakıyoruz. Bu tip dönemlerde özellikle polemikleri bırakıp, siyasal gelecek hesaplarını bir kenara bırakıp, bizden sonra geleceklere doğru davranış anlayışını emanet etmek.

" Böyle olmamalıydı"

Sayın Kılıçdaroğlu'nun bizim ardımızdan, sanki tüm detayları anlatmamışız gibi, görüşmeden çıkar çıkmaz grup toplantısında meseleyi siyasi tartışmaya dönüştürmesi ve bu 13 evladın şahadetinin sorumlusunun sayın cumhurbaşkanımızın olduğunu söylemesi çok açık söylüyorum PKK'yı aklamaktan, üstünden yük almaktan ve bu acı olayı siyasi malzeme haline dönüştürmekten başka bir şey değildir. Çok yaralandığımızı, çok üzüldüğümüzü anlattıktan sonra o metnin bir parçasının bile değişmemiş olduğunu müşahade ettik. Böyle olmamalıydı. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/603952/bakan-soyludan-kilicdarogluna-gara-tepkisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.