Restoran ve kafelerin açılışıyla ilgili Erdoğan'dan tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, restoran, kafe ve lokantaların açılışına ilişkin mart ayını işaret etti.
Murat Saltan
|
22 Şubat 2021, Pazartesi - 20:32
Restoran ve kafelerin açılışıyla ilgili Erdoğan'dan tarih

Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, Kabine Toplantısı sonrası "Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır" açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya geldi.

"En kısa sürede restoranların açılmasını bekliyoruz"

Sabah'a konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sektör hakkında bilgi verdiğini ifade eden Ramazan Bingöl, "Başkanımıza bizim derneğin yapmış olduğunu çalışmaları anlatarak sektör ile ilgili bilgi verdim. Desteklerle ilgili konuştuk. En kısa zamanda detayları belirleyerek restoranları açmak istiyoruz. Ayrıca görüşmelerimiz devam ediyor. Vali Bey, Bakanlıklarla görüşüp, bir ortak paydada buluşup en kısa sürede restoranların açılmasını bekliyoruz" dedi.

Mart ayını işaret etti

Restoranların açılışının şuanda değerlendirme aşamasında olduğunu belirten Bingöl, "Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz" dedi.

Restoran ve lokantalarda uygulanacak tedbirlere de dikkat çeken Bingöl, "Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Güvenilir Restoran ve Lokanta belgesi veriyoruz. Bu belgeye sahip işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir" dedi.

"Restoran ve lokantalar en doğru nasıl açılır?"

Bingöl, "Sayın Başkanımız ile görüştükten sonra, Sağlık Bakanlığı, Valilik ve ilgili Bakanlıklarla da 'restoran ve lokantalar en doğru nasıl açılır' konusunu görüşeceğiz. Beklentimiz restoran ve lokantaların mart ayında açılacağı yönünde" dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/612247/restoran-ve-kafelerin-acilisiyla-ilgili-erdogandan-tarih
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.