Nişanlısı tarafından öldürülen Emrah Öztürk’ün davasına devam edildi

Eskişehir'de nişanlısı Emrah Öztürk'ü gezmek için gittikleri ormanda boğazını kesip 8 bıçak darbesiyle öldüren Zehra A.'nın yargılandığı dava, ileri bir tarihe ertelendi.
Zeliha Demirci
|
23 Şubat 2021, Salı - 16:38
Nişanlısı tarafından öldürülen Emrah Öztürk’ün davasına devam edildi

Eskişehir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tutuklu sanık 23 yaşındaki Zehra A. Duruşmaya SEGBİS üzerinden katıldı. Hakkında 'tasarlayarak ve canavarca hisle öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve 'kişinin ölmesinden yararlanarak hırsızlık' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istenen sanık Zehra A.'nın yargılanmasına devam edildi.

Erteleme kararı çıktı

Mahkeme heyeti, dava dosyasındaki eksikliklerin giderilmesi ve Adli Tıp Kurumundan gelecek olan raporun dosyaya eklenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Heyet, sanık Zehra A.'nın tutukluluğunun devamına hükmetti.

Olayın geçmişi

Eskişehir'de geçen sene nişanlısı Zehra A. tarafından kent ormanında 8 yerinden bıçaklanıp boğazı kesilen 28 yaşındaki Emrah Öztürk hayatını kaybetti. Polis ve jandarma ekiplerinin ortak çalışmaları ile Antalya otobüsüne binmek üzereyken yakalanan katil zanlısı Zehra A.’yı, adliyede verdiği ifadede suçunu itiraf ettikten sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/613045/nisanlisi-tarafindan-oldurulen-emrah-ozturkun-davasina-devam-edildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.