Bakan Akar'dan Gara açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Gara'daki PKK'nın caniliğini, alçaklığını herkes görmeli. Fakat içimizdeki ve dışarıdaki bazı gafil ve hainler bu gerçeği görmemekte ısrar ediyor." dedi.
Can Güvenir
|
26 Şubat 2021, Cuma - 11:41
Bakan Akar'dan Gara açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen "500 Bin Adet Bilgisayar Dağıtımı Kampanyası" kapsamında şehit ailelerine verilecek olan tabletlerin dağıtım töreninde konuştu.

"Gara'daki PKK'nın caniliğini, alçaklığını herkes görmeli. Fakat içimizdeki ve dışarıdaki bazı gafil ve hainler bu gerçeği görmemekte ısrar ediyor." diyen Bakan Akar, "AB 'insan hakları' diyor. Gara'da şehit edilen masum vatandaşlarımızın yaşam hakkı ne olacak? Demokrasi havarileri artık ikiyüzlülüğü bırakmalı" ifadelerini kullandı. 

"Gerekli cevap verildi"

TCG Çeşme'ye Yunan F-16'larının tacizine değinen Bakan Akar, "Gerekli cevap verildi. Bu tutumun iyi komşuluk ilişkilerine uygun olmadığını bir kere daha ifade ediyoruz" dedi.

Akar,  S-400 tartışmaları hakkında ise şunları söyledi: 

"S-400 savunma sistemi, tehdit ve tehlikeye karşı ihtiyaç duyulduğunda kullanılır. Türkiye'ye karşı bir taarruz niyeti yoksa kimseye zararı yok"

"S-400 meselesi üzerinden ülkemize F-35 başta olmak üzere birtakım kısıtlamalar uygulanması müttefiklik ruhuna uygun değil"

https://www.ankaramasasi.com/haber/620350/bakan-akardan-gara-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.