Başkentli çocuklara özel 23 Nisan kutlaması

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
22 Nisan 2020 21:40
Başkentli çocuklara özel 23 Nisan kutlaması
HM
Haber Merkezi Editör

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl sokağa çıkma yasağı nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı evlerinde geçirecek olan başkentli minikler için özel bir kutlama programı hazırladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl korona virüs salgını nedeniyle özel bir programla bayramı evlere taşıyacak.  “EvimizBayramYeri” sloganıyla başkentli çocukları 23 Nisan Perşembe günü aileleriyle birlikte balkonlara davet eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, küçük sürprizlerle çocukların karşısına çıkacak.

ÜSTÜ AÇIK GEZİ ARACI BAŞKENTİN 7 MERKEZ İLÇESİNDE DOLAŞACAK

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan program Ankara Valiliği’nin aldığı yeni kararlar doğrultusunda değiştirilirken, daha önce 25 ilçede tüm gün dolaşması planlanan 10 üstü açık gezi aracı başkentin 7 merkez ilçesinde 14.30-17.00 saatleri arasında dolaşarak çocuk şarkıları çalacak.

Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Sincan ve Yenimahalle'de cadde cadde dolaşarak çocuk şarkıları ve marşları çalacak olan Büyükşehir Belediyesi ayrıca animasyon ekiplerinin gösterileriyle balkonlara çıkacak olan çocuklara eğlenceli anlar yaşatacak.

PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 21.00'DE BALKONLARDAN “İSTİKLAL MARŞI” OKUNACAK

Aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 100. yıl dönümü nedeniyle başkentin cadde ve bulvarları kırmızı beyaz Türk bayraklarıyla süslenirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş imzasıyla “Asırlık Gurur 100. Yıl Kutlu Olsun” mesajlarını içeren billboard ve afişler de kentin her noktasında yerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Perşembe günü saat 21.00'de başkentlileri hep birlikte balkonlardan “İstiklal Marşı”nı okumaya da davet etti.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.