Başkan Altınok'tan semt pazarlarına kesintisiz denetim

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, semt pazarlarını gezerek vatandaşın isteklerini dinliyor.
Selen Gündoğan
|
03 Mart 2021, Çarşamba - 11:07
Başkan Altınok'tan semt pazarlarına kesintisiz denetim

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçenin faklı mahallelerinde günlük kurulan semt pazarında vatandaşın kaliteli hizmete ulaşabilmesi için denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Altınok, her gün denetlediği semt pazarlarında vatandaşın talep ve isteklerini dinlerken aynı zamanda vatandaşın elinde bulunan poşetleri de kontrol ederek çürük sebze ve meyve satışının önüne geçiyor.

"Denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz"

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Altınok, “Semt pazarlarımızda vatandaşımızın taze, kaliteli ve uygun fiyata sebze ve meyve tüketmesi için denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Pazarlarımızda satışı yapılan sebze ve meyvelerin fiyatlarını da günlük olarak sosyal medya hesaplarımızdan paylaşarak fahiş fiyatlı ürün satışının önüne geçiyoruz.” dedi.

Fiyatlar günlük paylaşılıyor

Semt pazarlarındaki sebze ve meyve fiyatlarının günlük olarak Keçiören Belediyesi sosyal medya hesaplarından duyurulduğunu ve fahiş fiyatlı ürün satışının önüne geçildiğini belirten Başkan Altınok, “Pazarlarda satışı yapılan ürünlerin fiyatlarını günlük duyuruyoruz. Daha sonra da yayımladığımız fiyat listesi ile pazar tezgâhında bulunan fiyatları karşılaştırıyoruz. Denetimler sırasında ‘günlük fiyat kurallarına’ uymayan pazar esnafını önce uyarıyor, bir sonraki ihlalinde ise yasal işlem uyguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/627613/baskan-altinoktan-semt-pazarlarina-kesintisiz-denetim
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.