Ankara’nın ilçe belediyeleri 10 binin altına düşmüyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
25 Nisan 2020 10:39
GÜNCELLEME
05 Ağustos 2020 11:06
Ankara’nın ilçe belediyeleri 10 binin altına düşmüyor
HM
Haber Merkezi Editör

Altındağ Belediyesi, 10 bin 100 aileye, Ramazan ayı için destekte bulundu.

Geçtiğimiz gün Sincan İlçe Belediyesi, korona virüs nedeniyle işini kaybeden, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara gıda kolileri ulaştırmaya başlamış, sosyal destek kartına yüklenen para ile ihtiyaç sahiplerine alışverişlerinde yardımcı olmuştu. Ramazan Ayı süresince 10 bin aileye gıda desteğinde bulunma programına Altındağ Belediyesi de katıldı. Altındağ’daki 10 bin 100 aileye, Ramazan ayı için destekte bulunuldu.

Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı’nın talimatıyla, ihtiyaç sahibi 7 bin 500 aileye, içerisinde temizlik ve hijyen malzemelerinin bulunduğu koliler ulaştırılırken, 2600 aileye ise 125 TL’lik alışveriş kartı verildi.

“YARDIMLARI İHTİYAÇ SAHİBİNİN GEREKSİNİMLERİNE GÖRE YAPIYORUZ”

Yardımların ilçe sakinlerine nasıl ulaştırıldığına dair bilgi veren Başkan Balcı, başvuruların titizlikle incelendiğini kaydederek, şunları söyledi: “Bize yardım için başvurulduğunda, oldukça detaylı ve titiz bir inceleme süreci başlıyor. Başvuru sahipleri, kimsenin hakkı kimseye geçmesin diye titizlikle inceleniyor. Yardımları rastgele değil, ihtiyaç sahibinin gereksinimlerine göre yapıyoruz. Yüzleri güldürebiliyor, kalpleri kazanıyorsak ne mutlu bize…”

“KOLİLER KAPIDAN TESLİM, SOSYAL MESAFE KURALINA DİKKAT EDİLİYOR”

Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması konusunda büyük özen gösterdiklerini ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Tüm koruyucu önlemleri almış olan ekiplerimiz, yardım kolisini ihtiyaç sahibi ailelerin evine, kapıdan teslim ediyor. Sosyal mesafe kuralına dikkat ediyor, vatandaşlarımızın ve ekiplerimizin hijyen kurallarına uymasına çok dikkat ediyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli” dedi.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.