Bakü yönetimi karantinayı yumuşatıyor

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
25 Nisan 2020 18:40
Bakü yönetimi karantinayı yumuşatıyor
HM
Haber Merkezi Editör

Azerbaycan yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında getirilen karantina şartlarını 27 Nisan'dan itibaren yumuşatmayı kararlaştırdı.  

Azerbaycan Bakanlar Kuruluna bağlı Korona Virüs Operasyon Karargahı tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan karantina tedbirinden kademeli çıkış planının hayat geçirileceği bildirildi. 

Açıklamada, 27 Nisan'dan itibaren bazı kısıtlamaların gevşetilmesine karar verildiği belirtildi. Özel ders veren kurumlar, kitap, gazete, kırtasiye, fotoğraf stüdyoları, dairelerde temizlik hizmetleri, kozmetik ve parfüm satışı, kıyafet satışı, ayakkabı ve deri eşya satışı, altın ve diğer süs eşyaların satışı, elektronik cihazların ve ev aletlerinin satışı ve tamiri, mobilya, araba satışı, çiçek ve bitki ürünlerinin satışı, tarım makineleri, yedek parça ve ekipman satışı, gübre ve zirai kimyasal ürünlerin satışı gibi alanlarda faaliyet gösteren mağaza ve kuruluşların yeniden çalışmasına izin verilecek. Açıklamada, alışveriş merkezilerinin ise kapalı kalacağı vurgulandı. 

Ayrıca, Azerbaycan'da vatandaşlık hizmetlerinin tek noktadan verildiği Azerbaycan Hizmet ve Değerlendirme Ağı (ASAN) merkezlerinde vatandaşların kabulü, ASAN mobil uygulaması, web sitesi ve çağrı merkezleri aracılığıyla online olarak gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.