ASKİ Akyurt'a giriş yaptı

Akyurt'un kangrene dönüşen temiz içme suyu hattı sorunu çözüme kavuşuyor.
Büşra Bayrak
|
01 Nisan 2021, Perşembe - 12:04
ASKİ Akyurt'a giriş yaptı

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’ın göreve geldiği günden bu yana ilçenin acil ihtiyaçlarından temiz içme suyu hattı yapılması konusundaki girişimleri sonuç verdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Akyurt’un temiz içme suyu ihtiyacının karşılanması için önerge sunan ve defalarca Meclis toplantılarında konuyu dile getiren Başkan Ayık, ASKİ’nin hat çalışmalarına başlandığını söyledi. 


Çubuk - Akyurt içme suyu isale hattı tamamlanmasıyla Akyurt’un temiz içme suyuna kavuşacağını belirten Ayık, “2019 yılında göreve geldiğimizde Akyurt’un acil ihtiyacı olarak belirlediğimiz temiz içme suyu hattının yapılması için 13 Haziran 2019 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine işin hızlandırılması için önergemizi sunduk. Takip eden toplantılarda da söz alarak bu konunun önemini dile getirdik. ASKİ’nin 2020 Yılı Bütçe Toplantısına bizzat katılarak yatırım programına alınmasını sağladık. Beklentilerimizle ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantılarında 4 kez bu konuyu dile getirdik. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bire bir görüşerek bu çalışmayı takip ettik. Önce Akyurt’un da içinde bulunduğu atık su taşıma hattı yapım işi ihale edildi. Sonrasında 18 Eylül tarihinde ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk ile Akyurt Belediyesi bürokratlarının da katılımıyla toplantı gerçekleştirdik. 14 Ekim tarihinde Akyurt’un da içinde bulunduğu temiz içme suyu taşıma hattı ihalesi yapıldı. Çalışmaların başladığını bildiren tabelalar Akyurt’ta yerini aldı. Çubuk - Akyurt içme suyu isale hattı inşaatı tamamlandığında Akyurt temiz içme suyuna kavuşmuş olacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.   

https://www.ankaramasasi.com/haber/686096/aski-akyurta-giris-yapti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.