Aziz Yıldırım'dan şampiyonluk açıklaması

Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, 1959 yılı öncesi şampiyonluklarıyla ilgili 2014 yılında sadece TFF'ye müracaat etmek üzere bir çalışma grubu oluşturulduğunu ama müracaat edilmediğini belirtti.
Murat Saltan
|
01 Nisan 2021, Perşembe - 22:47
Aziz Yıldırım'dan şampiyonluk açıklaması

Fenerbahçe'de 20 sene başkanlık yapan Aziz Yıldırım, 2018 yılında koltuğunu Ali Koç'a devretmişti. Fenerbahçe'ye ilişkin herhangi bir konu hakkında konuşmayan Yıldırım, uzun süren sessizliğini bozdu. A Spor'da Ahmet Selim Kul'a konuşan eski başkan, gündemdeki birçok konuyu değerlendirdi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

" Fenerbahçe'ye savaş açmak yanlıştır ve aptallıktır"

"3 senedir susuyorum ama artık konuşmam gerekti. Çünkü Galatasaray Kulübü Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe'ye savaş açma yoluna gitti. Ben Fenerbahçeli değilim, Fenerbahçe'nin kendisiyim. Ben Fenerbahçe için hapis yattım. Böyle bir isim üzerinden Fenerbahçe'ye savaş açmak yanlıştır ve aptallıktır. Bu savaşı açarsanız kaybedersiniz. 2014'te, TFF'ye müracaat etmek üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Bunu kongrede söylüyorum. Kaba olarak düşünürsen, benim zekamı ölçemediğin için, anlamıyorlar. 2 şampiyonluk sığmıyor diyorum, niye diyorum, yayın payı hakkında diyorum."

"Müracaat etmedik"

"Bu şampiyonluk konusunda ben yayın hakları için itiraz ettim. Bugün Türker Aslan'ı dinledim, 'Biz karar verdik. Müracaat reddedildi' diyor. Yalan söylüyorlar. Ben hiçbir zaman müracaat etmedim. Ret falan yok. Hafızalarında geçmiş yok. Sen Beşiktaş adına nasıl karar verdin? Zaten benim konuşmam 2017'de. Bursa'nın şampiyonluğundan da bahsettim."

Aziz Yıldırım yıllar sonra konuştu! 1959 öncesi şampiyonluklarla ilgili iddiaya net yanıt

"Beni içeriye çekmesinler"

"Bugün Galatasaray TV'yi izlerken Galatasaray adına utandım. Montaj yapıp, FETÖ'nün yaptığı gibi konuşmamı kesip doğramışlar sonra da 'Aziz Yıldırım böyle böyle dedi' diyorlar. Beni içeriye çekmesinler... Ben Fenerbahçe'nin haklı olduğu tüm davalarda Fenerbahçe'nin yanındayım. Bunu Galatasaray camiasını kafasına soksun."

" Fenerbahçeliler bölünmesinler"

Bir diğer konu da Fenerbahçe Cumhuriyeti. Biz bunu sporun cumhuriyeti olarak söyledik. Bu ülke tabii ki Türkiye Cumhuriyeti'dir. Fenerbahçeliler bölünmesinler. İdare edenler de akıllı strateji uygulasınlar ve çalışsınlar. Onlara mesajım bu.

Ne yaşanmıştı?

TFF'nin geçmiş yıllarda Tahkim Kurulu başkanlığını yapan Türker Arslan, Fenerbahçe'nin 1959'dan önceki şampiyonluklarının sayılmasına ilişkin yaptığı açıklamaların üzerine GS TV'de canlı yayına bağlanmış, "15 sene Tahkim Kurulu'nda görev yaptım, 15 sene de başkandım. Haluk Ulusoy'un başkan olduğu dönemde Fenerbahçe başvuru yaptı, biz bunu reddettik. Bu ancak Tahkim Kurulu ve TFF'nin arşivinde bulunur. Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu bir karar varken, tekrar gündeme getirilemez." ifadelerini kullanmıştı.

(Haberler)

https://www.ankaramasasi.com/haber/687128/aziz-yildirimdan-sampiyonluk-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.