Artvin’de yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Artvin’de merkeze bağlı Ortaköy'de dün akşam saatlerinde çıkan yangın sonucu 4 ev kullanılmaz hale geldi. Yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.
Can Güvenir
|
02 Nisan 2021, Cuma - 07:10
Artvin’de yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Artvin’in merkeze bağlı Ortaköy'de dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınırken, yangında 4 ev ile samanlık ve ahırlar kullanılamaz hale geldi. Can kaybının yaşanmadığı yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı.

Köy Muhtarı Yaşar Uğural yaptığı açıklamada, “Yangın Soylu Mahallesi'nde gece çıktı. Ekiplere haber verdik. Yangına müdahale ettiler. Evlerinde olan insanları, hayvanlarını tahliye ettik. Can kaybı olmaması bizi teselli etti. Evi yanan vatandaşlar ilk etapta akrabaların evlerinde kalacak. Daha soran, havaların ısınmasıyla mezralarda zaten herkesin evi var oralara bir müddet ikamet edecekler" dedi.

Çıkan yangında iki katlı evi yanan Meryem Keskin, “Evim yandı, mereğim yandı. Şimdi ben nerede duracağım ? Hayvanlarım ne yiyecek ? Param yok pulum yok. Eşim yaşlı bana kim bakacak ? Param yandı, nüfus cüzdanım yandı” diyerek söz yaşlarını tutamadı.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/687186/artvinde-yanginin-boyutu-gun-agarinca-ortaya-cikti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.