Ömer Gergerlioğlu gözaltına alındı

Hakkında kesinleşmiş cezası bulunan ve milletvekilliği düşürülen HDP eski milletvekili Ömer Gergerlioğlu, Ankara'da gözaltına alındı.
Murat Saltan
|
02 Nisan 2021, Cuma - 20:26
Ömer Gergerlioğlu gözaltına alındı

TBMM Genel Kurulunda 17 Mart'ta gerçekleştirilen birleşimde, hakkında mahkemece verilen kesinleşmiş hapis cezasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okunarak milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu hakkında gözaltı kararı verildi.

Kararın ardından Gergerlioğlu'nun Ankara'daki evine giden Terörle Mücadele Şube ekipleri, gözaltı işlemini gerçekleştirdi.

Gergerlioğlu, Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

" Buyrun içeri gelin, biraz hazırlanayım' dedim"

Gözaltına alınmadan önce konuşan Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Polisler Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yakalama kararını getirdiler. Kapıdalar, kendilerine 'Buyrun içeri gelin, biraz hazırlanayım' dedim. Ama içeri girmediler. Ben de hazırlıklarımı yapıyorum. Az sonra gideceğiz" diye konuştu.

"Babamı tutuklamaya geldiler"

Gergerlioğlu'nun kesinleşmiş yargı cezası nedeniyle teslim olması yönündeki 10 günlük süre doldu. Teslim olmayacağını söyleyen ve evinde bekleyen Gergerlioğlu'nun evine polis gitti. Gergerlioğlu'nun oğlu Salih Gergerlioğlu, twetter hesabından "Babamı tutuklamaya geldiler" şeklinde paylaşımda bulundu.

https://www.ankaramasasi.com/haber/688651/omer-gergerlioglu-gozaltina-alindi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.