Destici’den 103 emekli amiralin bildirisine tepki

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bazı emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi bahanesiyle, vesayet özlemi içerisinde darbe iması yaptıkları açıklama kabul edilemez, yok sayılamaz bir cuntacılık örneğidir" dedi.
Can Güvenir
|
04 Nisan 2021, Pazar - 11:32
Destici’den 103 emekli amiralin bildirisine tepki

 Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, bazı emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi bahanesiyle, vesayet özlemi içerisinde darbe imasıyla açıklama yaptıklarını belirterek, bunun kabul edilemez ve yok sayılamaz bir cuntacılık örneği olduğunu bildirdi.

Destici, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 103 emekli amiralin açıklamasına tepki gösterdi.

"Açıklama kabul edilemez"

Açıklamanın kabul edilemez olduğunu vurgulayan Destici, "Bazı emekli amirallerin Montrö Sözleşmesi bahanesiyle, vesayet özlemi içerisinde darbe iması yaptıkları açıklama kabul edilemez, yok sayılamaz bir cuntacılık örneğidir. Herkes şunu bilsin ki Anayasa'yı, gazi meclisimiz ve aziz milletimiz yapar. Bu ülkeyi de milletin seçtikleri yönetir." görüşünü dile getirdi.

"Cunta kafalı, darbe heveslisi..."

Destici, "Dış meseleler ve terörle mücadelede uyum ve iş birliği içerisinde olunan bu kritik ve zorlu süreçte yaptıkları haddi aşan açıklamadan ötürü cunta kafalı, darbe heveslisi bu tekaüt gruba hak ettikleri cevabı inanıyorum ki öncelikle milli irade sevdalısı TSK mensuplarımız verecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Destici, "Kürt'ü Türkmen'i, Alevi'si Sünni'si, askeri polisiyle kahraman Türk milleti, emperyalistlerin uşağı, vatan haini terör unsurlarına ve darbe heveslisi (güya vatansever) milli irade düşmanlarına rağmen mücadelesini birlikte sürdürerek, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirecektir." ifadesini kullandı.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/690134/desticiden-103-emekli-amiralin-bildirisine-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.