Bahçeli'den bildiriye tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 103 emekli amiralin bildirisiyle ilgili olarak "Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir." dedi.
Can Güvenir
|
04 Nisan 2021, Pazar - 12:02
Bahçeli'den bildiriye tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 103 emekli amiralin bildirisiyle ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, "103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir." dedi.

Bildiride imzası olan amirallerin rütbelerinin sökülmesi, emeklilik haklarının kaldırılması, emekli maaşlarının kesilmesi gerektiğini ifade eden Bahçeli, 
adli ve idari soruşturma yapılmasını istedi.

Bahçeli şöyle devam etti: "Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir. Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır."

https://www.ankaramasasi.com/haber/690239/bahceliden-bildiriye-tepki
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.