Keçiören'de park sayıları artıyor

Keçiören Belediyesi, Sancaktepe ve Ayvalı Mahallesi’nin sınır noktasına yeni bir park daha inşa ederek her iki mahallenin faydalanmasını sağlıyor.
Büşra Bayrak
|
05 Nisan 2021, Pazartesi - 14:43
Keçiören'de park sayıları artıyor

Keçiören Belediyesi, ilçedeki park sayılarını arttırmaya devam ediyor. Bu kapsamda son adres Sancaktepe ve Ayvalı Mahallelerinin kesişim noktası oldu. Projeyle birlikte iki mahallede ikamet eden vatandaşlar da bu parktan faydalanabilecek.

Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Sancaktepe Mahallesi’ndeki yeni park alanında toprak tesviye çalışmalarının ardından spor aletleri ve çocuk oyun setinin kurulacağı noktalar oluşturuldu. Önümüzdeki günlerde ise yürüyüş yolu ve çevre düzenlemesi yapılacak olan park kısa sürede hizmete açılacak.

Tüm mahallelerimize yeni park yapıyoruz

Keçiören’de 500’den fazla parkın bulunduğunu söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Türkiye’de en fazla parkın bulunduğu ilçe Keçiören’dir. Mevcut parklarımızı yenileyerek eski düzenine kavuşturduk. Yeni parklarımızı ise ihtiyaca göre tüm mahallelerimizde inşa etmeye devam ediyoruz. Bir kentte nefes alınacak alanların sayısının çok olması o kentin yaşanabilir olma özelliğini de yukarı taşır. Biz de Keçiören’in daha yaşanabilir olması için park ve bahçelerimizin sayısını artırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/692568/keciorende-park-sayilari-artiyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.