Onur Öktem hakkında karar verildi

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı'yı ağır sözlerle eleştiren, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem partisinden ihraç edildi.
Murat Saltan
|
05 Nisan 2021, Pazartesi - 19:08
Onur Öktem hakkında karar verildi

Sosyal medya hesabından bir mektup yayımlayarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı ve yönetimini eleştiren CHP Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem için il yönetimi olağanüstü toplandı.

Saat 17.00'de başlayan toplantıda Onur Öktem için ihraç kararı alındı.

Öktem'den ilk açıklama

İhraç kararının ardından bir açıklama yayımlayan Öktem " Toplantı bitmiş. 29 arkadaşımızdan 28'i görevden alınmamız için oy vermiş. Yine 29 arkadaşımızın 21'i partiden kesin ihracımı istemiş. 35 yaşında olmama rağmen 19 yılımı partime verdim. Ailemden gelen bu kararı sol yanımda aşkla taşırım. Her şeye rağmen #GÜLÜMSEYİN" diye yazdı.

Ne yaşanmıştı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Etimesgut İlçe Başkanı Onur Öktem, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı'yı " Ankara İl Başkanı Sayın Ali Hikmet Akıllı örgütümüzün kabul etmeyeceği eylem ve söylemlerle canımızı yakmıştır. Bizler ağzımızdan çıkan sözün esiri oluruz. Tutsak olmayan özgürlüğünü elinde tutan kararlı ve ilkeli bir örgütün söylemleri ve adımları sadece kendi sınırları içerisinde olmamalı. Bugün canı yanan canlarımızın sesi olmak sol yanımıza olan aşkımızdandır. Bedel ödenecekse de bu bedeli ödemekten onur duyarım. Hal böyleyken yönetilemeyen Ankara il örgütü karşımıza durmaktadır. Bugün kendisi gibi düşünmeyenleri itibarsızlaştırma çabasına giren hükümetle mücadelenin daha etkin olabilmesi il örgütlerinin doğru yönetilmesiyle mümkün olur." sözleriyle eleştirmişti.

Öktem'in eleştirisinin arkasında Ali Hikmet Akıllı'nın 12 yıl önce yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Tacettin dergahındaki kabrini ziyaret etmesi olduğu iddia edilmişti.


https://www.ankaramasasi.com/haber/693246/onur-oktem-hakkinda-karar-verildi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.