Ünal Aysal'dan Fenerbahçe açıklaması

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin TFF'ye yaptığı "1959 yılı öncesi şampiyonluklar sayılsın" başvurusu ile ilgili konuştu. Aysal, "Fenerbahçe'nin bu başvurusu bana 'İflas eden tüccar eski defterleri karıştırırmış' atasözünü hatırlatıyor" ifadelerini kullandı.
Can Güvenir
|
06 Nisan 2021, Salı - 14:01
Ünal Aysal'dan Fenerbahçe açıklaması

Eski Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonlukların verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) yaptığı başvuruyu değerlendirdi. Akşam'dan Orçun Özateş'e konuşan Aysal, "Herkes, bunun üst üste gelen başarısızlıkları unutturmak amacı ile bir gündem değiştirme 'Cambaza bak hamlesi' olduğunu anlar" dedi.

Aysal'ın açıklamaları şu şekilde:

"Fenerbahçe'nin bu başvurusu bana 'İflas eden tüccar eski defterleri karıştırırmış' atasözünü hatırlatıyor. Bu konuda Fenerbahçeli dostlarımızın ortaya böyle bir öneri getirirken ciddi olduklarını da zannetmiyorum. Zira kendilerini çaresiz göstermeye çalışmaları için hiçbir mantıklı gerekçe göremiyorum."

"Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon olarak hepimiz geçmişimizle gurur duyuyoruz. Ama bu bizlerin modern futbolun hedeflerinden vazgeçip geçmişe dönmemizi gerektirmez. O dönemin futbolu ile bugünkü futbolun kurumları ve kuralları artık çok farklı. Böyle bir iddia bana pek masum ve inandırıcı gelmiyor. O zaman herkes, bunun üst üste gelen başarısızlıkları unutturmak amacı ile bir gündem değiştirme 'Cambaza bak hamlesi' olduğunu anlar."

(Akşam)

https://www.ankaramasasi.com/haber/695886/unal-aysaldan-fenerbahce-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.