Murat Köse: Asla kabul edilemez

ABB Meclisi'nde söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse, 104 amiralin yayımladığı bildirinin asla kabul edilmeyeceğinin altını çizerken "Darbenin, darbecinin iyisi kötüsü olmaz hepsini lanetliyoruz" diye konuştu.
Murat Saltan
|
08 Nisan 2021, Perşembe - 21:13
Murat Köse: Asla kabul edilemez

Ankara Büyükşehir Belediyesinin (ABB) Nisan Ayı Meclis Toplantısı 1. Birleşimi toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, söz alarak 104 amiralin imzasıyla yayımlanan darbe imalı bildiriye tepki gösterdi.

Darbenin asla kabul edilemeyeceğini, darbenin iyisinin kötüsünün olmayacağını ifade eden Murat Köse şunları söyledi;

Geçen günler itibariyle 104 tane emekli asker gece yarısı bir bildiri yayınlaması olayıyla karşı karşıya kaldık. Burada konuşma yapan arkadaşlarımız hangi dünyada yaşıyor bilmiyorum. Türkiye’de yaşadıklarını unutuyorlar galiba. Türkiye serbest seçime geçtiği 1950 tarihinden itibaren defalarca askerler tarafından ve çeşitli bürokratik kesimler tarafından farklı şekillerde darbeyle ya da teşebbüsüyle karşı karşıya kalmıştır. Bu ülkede seçilmiş başbakanın ve bakanların asıldığı bir ülkedir bu ülke. Kimse şaka yapmıyor. Bu sizin hafife aldığınız, önemsemediğiniz konuda önce telin etmek lazım. Gece yarısı bir bildiriyi, lüzumsuz bir şekilde 104 tane emekli askerin hangi gerekçeyle adına bildiri diyecek şekilde yayınladığı noktasında kınanması gerekiyor. Biz AK Parti grubu olarak bunu kınıyoruz. Bundan sonraki süreçte olmamasını diliyoruz. 

"Asla kabul edilemez"

27 Mayıs’ın  izleri halen Türk demokrasisinde vardır. 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan ve en son olarak da 15 Temmuz ülkemizde çok acı hatıralara sahiptir ve hala 15 Temmuz'un ekonomik, sosyal ve pek çok açıdan olumsuzluklarını yaşıyoruz. Kimsenin ülkenin geleceği ile dalga geçmeye ve ülkenin atmosferini darbe ya da benzeri olumsuzluklara doğru sevk etmeye hakkı yoktur. Eğer bu emekli askerler siyasi bir mesaj vermek istiyorlarsa herhangi bir siyasi parti içerisinde ki burada bazı siyasi partiler bunlara kucak açabilir, girebirler o siyasi partiler içerisine. Ya da kendilerini orada ifade edemezlerse de bir parti kurarlar ve düşüncelerini ifade ederler. Ülkemiz özgür bir ülkedir. İnsanların düşüncelerini ifade edeceği ortamlar ve platformlar her şartta ve halde vardır. Gece yarısı bu şekilde bir bildiri asla kabul edilemez. 

"Tarihin karanlık sayfasına gömülmüşler"

Bakın arkadaşlar darbenin, darbecinin iyisi kötüsü olmaz hepsini lanetliyoruz buradan. Dolayısıyla demokrasinin meşru yöntemler vardır. Bu yöntemler çerçevesinde insanlar düşüncesini ifade etsin. Demokrasimiz ve Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar yaşasın istiyoruz. Darbeye teşebbüs edenler, darbeye yeltenenler tarihin karanlık sayfasına gömülmüşlerdir. Yargı sistemimiz 104 emekli askerle ilgili soruşturma açmıştır. Soruşturma bir şekilde bu bildiriyi yazanlar, yazdıranlar bir şekilde bunun hesabını verecektir. Milletimize karşı da verecektir. Yargıya karşı da verecektir. Biz bu 104 emekli askerin de tarihin karanlık sayfalarında kötü bir şekilde anılacağını görüyoruz. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte bir daha böyle olaylar olmaması noktasında bu bildiriyi şiddetle kınıyorum.

https://www.ankaramasasi.com/haber/699991/murat-kose-asla-kabul-edilemez
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.