Hüseyin Taklacı'dan mobilyacı esnafına uyarı

Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, mobilyacı esnafının kısıtlamalardan muaf olacağını belirterek genelgeden detayları paylaştı.
Murat Saltan
|
27 Nisan 2021, Salı - 01:05
Hüseyin Taklacı'dan mobilyacı esnafına uyarı

Ankara Mobilyacılar Odası Başkanı ve Siteler Mobilyacılar Derneği Başkanı Hüseyin Taklacı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tam kapanmadan, yayımlanan genelgeyle mobilyacı esnafının muaf olacağını belirtti.

Taklacı, üretim ve imalat tesisi olarak geçen yerlerin kısıtlamalardan muaf olması için imalatçı olduğunu belgelemek zorunda olduğunun altını çizdi.

Genelgeden ilgili bölümü paylaşan Taklacı şunları aktardı;

Değerli Üyelerimiz, Cumhurbaşkanı'mız tarafından açıklanan 29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasını kapsayan tam kapanma süresince, T.C İçişleri Bakanlığı / İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 27 Nisan 2021 tarih ve 153 sayılı Genelge EK’inin 7. maddesinde  belirtildiği üzere; üretim ve imalat tesisleri ve bu yerlerde çalışanların kısıtlamadan muaf tutulduğu Resmi olarak yayınlanmıştır. Üretim yapan esnafımız, imalatçı olduğunu belgelemek sureti ile (İşyeri sahipleri Vergi Levhası, Çalışanlar, SGK İş Yeri Bildirgesi göstererek) ikametgahı ve işyeri arasında sınırlı olmak kaydıyla kısıtlamadan muaf tutulmuştur. Tüm esnafımıza duyurulur.

https://www.ankaramasasi.com/haber/735318/huseyin-taklacidan-mobilyaci-esnafina-uyari
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.