Ümit Özdağ ve Garo Paylan arasında 1915 gerilimi

İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın 1915 olaylarının yıl dönümünde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Özdağ, "Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü." diye yazdı.
Can Güvenir
|
27 Nisan 2021, Salı - 09:36
Ümit Özdağ ve Garo Paylan arasında 1915 gerilimi

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 1915 olaylarının yıl dönümünde sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda, "106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Paylan’ın bu paylaşımına İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ sert bir dille tepki gösterdi.

Paylan’ın paylaşımını alıntılayan Özdağ, "Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın" sözlerini kaydetti.

https://www.ankaramasasi.com/haber/735803/umit-ozdag-ve-garo-paylan-arasinda-1915-gerilimi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.