Mamak Belediyesinin atölyeleri çok aktif

Mamak Belediyesi Çevre Koruma Ve Kontrol Müdürlüğü atölyeleri ve üretim tesisleri adeta mobilya fabrikası gibi çalışıyor. Kendi atölyelerinde ürettiği kent mobilyaları, spor ve çocuk oyun gruplarıyla hem modern parklar yaratıyor, hem de belediye bütçesinden yüzde 70’lere varan tasarruf sağlıyor.
Zeliha Demirci
|
29 Nisan 2021, Perşembe - 13:26
Mamak Belediyesinin atölyeleri çok aktif

Gerçekleştirdiği çalışmalar ve projelerle gündeme gelen Mamak Belediyesi, üretim tesisleri ile de dikkat çekiyor. Belediye, hizmette tasarruf etmeden, gerek bütçe gerekse personelin verimli kullanımı ile maliyeti düşük ancak kaliteli ürünleri, kendi tesislerinde üretiyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü atölyelerinde kent mobilyaları, kütüphaneler, büro mobilyaları, dolaplar, raflar, kamelya üretimi, kuş yuvaları, sokak hayvanları besleme odakları gibi çok çeşitli çalışmalar yapılırken, büyük oranda da tasarruf sağlanıyor. 

Kauçuk zemin parkesinden oturma banklarına, çocuk oyun gruplarından spor aletlerine kadar park ve yeşil alanlarda kullanılan malzemelerin üretildiği atölyeler adeta bir fabrika gibi çalışıyor. Üretimin ilk aşamasından montajına kadar geçen tüm süreç görevli personel tarafından titizlikle yürütülüyor. Atölyelerdeki kaliteli ve ucuz üretimler sayesinde dışarıdan satın almalar da azalınca, yüzde 70’lere varan tasarruf sağlandı. Adeta bir sanayi tesisi gibi çalışan atölyelerde  bir yıllık süreçte 2000 metrekare kauçuk zemin üretimi yapıldı.

Çocuk oyun ve spor alanlarında kullanılan kauçuk zemin sayesinde parklar çocuklar için daha güvenli hale getirildi. Park ve yeşil alanlarda 1000 adet yeni oturma bankı yerini alırken, içinde birçok farklı spor aletini bulunduran 50 spor gurubu, 40 takım oyun gurubu oluşturuldu.

Vatandaşların talepleri dikkate alınıyor

Atölyede, ilçedeki çeşitli sebeplerle hasar gören ya da kullanılamaz hale gelen çocuk oyun grupları, banklar, parklarda bulunan aletlerdeki eksiklikler Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün saha ekipleri tarafından tespit ediliyor. Ekipler tarafından yapılan tespitlerin yanı sıra vatandaşlardan gelen bildirimler de dikkate alınarak tamir programı oluşturuluyor. Belirlenen program doğrultusunda da atölye ekipleri anında müdahalelerle işlemi tamamlıyor.

Belediye mobilya ve dekorları da üretiliyor

Mamak Belediyesi tarafından hizmete açılan aile merkezleri, spor tesisleri, hizmet binası, sosyal tesislerde bulunan büro mobilyaları, kütüphane dolapları, kapıları, sergi kaideleri, tiyatro dekorları da yine belediye atölyelerinde yapılıyor. Mamak Belediyesi’ne bağlı müdürlüklerin büro mobilyalarını da üreten atölyeler tüm bunların tadilatlarını da gerçekleştiriyor.

Mamak Belediyesi, Parklara ve diğer kamu alanlarına yönelik üretimle önemli oranda tasarruf sağlarken, hizmetin en iyisini verdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, "Tüm atölyelerimiz, tesislerimiz, Mamak’ımız için üretim yapıyor. Üretimin yanı sıra, bakım onarım çalışmalarımız da kendi personelimizce, kendi tesislerimizde yapılıyor." dedi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/740688/mamak-belediyesinin-atolyeleri-cok-aktif
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.