İçişleri Bakanlığından izin belgesi uyarısı

İçişleri Bakanlığı, çalışma izin belgesine e-Devlet üzerinden ulaşamayanların acele etmesi gerektiğini, görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olacağını duyurdu.
Murat Saltan
|
29 Nisan 2021, Perşembe - 20:12
İçişleri Bakanlığından izin belgesi uyarısı

İçişleri Bakanlığı, çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için başvuru ekranının açıldığını bildirdi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığı belirtildi.

Endişe ve acele etmelerine gerek yok

Buna ilişkin başvuru ekranının e-Devlet'te açıldığı bildirilen açıklamada, tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerinde çalışanların e-Devlet sisteminde yaşanılan yoğunluk nedeniyle endişe ve acele etmelerine gerek olmadığı vurgulandı.

Görev belgesi pazar gününe kadar geçerli

Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerince düzenlenen mevcut görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar geçerli olduğu belirtilen açıklamada, ayrıca e-başvuru sistemine erişim güçlüğü yaşanması halinde ilgili formun manuel olarak doldurulup çalışan ve iş yeri/firma yetkilisi tarafından imzalanarak görev belgesinin kullanılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Kimsenin mağduriyet yaşamaması ve muafiyetlerin kötüye kullanılmaması için her türlü tedbirimizi aldık." ifadesi kullanıldı.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/742389/icisleri-bakanligindan-izin-belgesi-uyarisi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.