ABB, Başkent Kart tartışmalarına son noktayı koydu

Volkan Memduh ​Gültekin, Başkent Kart'a yapılan yükleme ve harcama miktarlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Murat Saltan
|
30 Nisan 2021, Cuma - 20:51
ABB, Başkent Kart tartışmalarına son noktayı koydu

Başkent Kartlara 400 TL'nin yatırılmadığı tartışmalarının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin açıklamalarda bulundu.

Volkan Memduh Gültekin, dün sosyal yardım alan  112 bin 785 aileye verilen Başkent Kart'a 400'er TL'den toplam  45 milyon 114 bin TL destek yatırıldığını açıkladı.

Gültekin, "kartlardan dün 6.388.806 TL, bugün 7.984.565 TL olmak üzere 106 bin 623 işlemde toplam 14 milyon 373bin 371 TL harcama yapıldı" diye yazdı.

Harcama yapılan alanlar

İhtiyaç sahiplerinin harcama yaptığı sektörleri de açıklayan Gültekin " Şu anda 45 milyonluk ekonomi kentin dört bir yanına yayılıyor. Koli alınan sadece bir tüccar DEĞİL; bakkal, kırtasiye, pastane, giyim mağazaları da kazanıyor. Kim neye ihtiyacı varsa pos cihazının geçtiği her yerde (bahis, tekel, kuyum hariç) alabiliyor." ifadelerini kullandı.

Gültekin, dün öğle saatlerinde yoğun bir harcama olduğunu belirtirken, banka sisteminin tıkandığını ifade etti. Gültekin " Hemen vatandaşlarımıza bilgilendirme mesajı atıldı; banka müdahalesiyle yarım saatte sistem yenilenerek sorun giderildi. Bize bolca mutlu vatandaşımızın mesajı kaldı." dedi.

Başkan Yavaş duyuracak

Başkent Kart'a yeni bir özelliğin ekleneceğini duyuran Gültekin " Başkent Kart, sadece sosyal yardım alan değil yakında tüm vatandaşlarımızın kullanacağı bir ödeme yöntemi haline gelecek. Türkiye'nin en uygar sosyal yardım sistemini inşa ediyoruz. Başkanımız Sn. Mansur Yavaş, yakında düzenlenecek lansmanda detayları kamuoyu ile paylaşacak" ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/745599/abb-baskent-kart-tartismalarina-son-noktayi-koydu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.