Başkan Altınok can dostlarla yakından ilgileniyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek burada tedavi altında olan sokak canlıları hakkında bilgi aldı.
Zeliha Demirci
|
03 Mayıs 2021, Pazartesi - 12:24
Başkan Altınok can dostlarla yakından ilgileniyor

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek burada tedavi altında olan sokak canlıları hakkında bilgi aldı. Altınok, “Yüce Rabbimin yarattığı masum, dilsiz ve güzel varlıkları yaşatmak için rehabilitasyon merkezimize yeni sağlık cihazları aldık. Burayı hem kapalı alanıyla hem de barınağımızın etrafına inşa ettiğimiz doğal yaşam alanıyla Türkiye’nin en modern rehabilitasyon merkezlerinden biri haline getirdik.” dedi.

Tedavisi tamamlananlar doğal yaşama dönüyor

Keçiören Belediyesi Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılan doğal yaşam alanını ve hayvanların kalması için yapılan yeni kulübeleri inceleyen Başkan Altınok burada gözetim ve tedavi altında bulunan sokak canlılarıyla yakından ilgilendi. Tedavisi devam eden can dostların sağlık durumlarına ilişkin bilgiler de alan Altınok, tedavisi tamamlananların doğal yaşam alanlarına yeniden bırakıldığını belirtti.

"Diş tedavilerine kadar yapıyoruz"

Altınok, sokak canlılarını korumak ve yaşatmak için Türkiye’nin en modern rehabilitasyon merkezlerinden birini kurduklarının altını çizerek şunları söyledi: “Türkiye`nin en modern Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne sahibiz. Hayvanlarımızı tedavi etmek için rehabilitasyon merkezimize birçok yeni cihaz aldık. Aşıları ve ameliyatları ücretsiz yapıyoruz. Canlılarımıza diş tedavileri de dâhil olmak üzere birçok tedaviyi burada yapabiliyoruz. Belediyemize ait internet sitemizde bulunan ‘Sahiplenmek İstiyorum’ seçeneği üzerinden de hayvanlarımızı sahiplendirmeye devam ediyoruz.”

https://www.ankaramasasi.com/haber/749486/baskan-altinok-can-dostlarla-yakindan-ilgileniyor
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.