Mamak'ta kentsel dönüşüm

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mutlu Taş Ocakları bölgesinde başlatılacak kentsel dönüşüm projesinde ihale aşamasına geçileceğini açıkladı.
Murat Saltan
|
03 Mayıs 2021, Pazartesi - 21:39
Mamak'ta kentsel dönüşüm

Mutlu Taş Ocakları bölgesinin yapısına uygun projeler üreterek vatandaşların hem sosyal hem de fiziki anlamda yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Mamak Belediyesi, projenin ikinci aşamasına geçiyor.

Bölgedeki plansız ve düzensiz yapılaşmanın tamamen ortadan kalkması için bir örnek oluşturacak Mutlu Taş Ocakları Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin 1. etap konutlarının ihale hazırlığı tamamlandı.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile yaptığı görüşmenin ardından, paylaşımda bulunan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, bayramdan sonra hak sahipleriyle hızla anlaşmaların sağlanacağını belirtti.

Yatay mimari esas alınarak 61 hektarlık alanda gerçekleştirilecek proje kapsamında 1260 konut ile birlikte yeşil alanlar, sosyal donatı alanları inşa edilecek.https://www.ankaramasasi.com/haber/752414/mamakta-kentsel-donusum
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.