İmamoğlu'ndan 'elimi neden arkaya attım' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Sultan Mehmet Türbesi'nde ellerini bağlamış şekilde yürüdüğü görüntüler nedeniyle hakkında başlatılan inceleme hakkında konuştu.
Can Güvenir
|
05 Mayıs 2021, Çarşamba - 11:25
İmamoğlu'ndan 'elimi neden arkaya attım' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  kültürel amaçlı kullanmak üzere satın aldıkları Fatih Cerrahpaşa'daki tarihi Bulgur Palas binasında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Bu sürecin başlatılmasının sahibi yok"

Fatih Sultan Mehmet Türbesi'nde ellerini bağlamış şekilde yürüdüğü görüntüler nedeniyle hakkında başlatılan incelemeyle ilgili soru üzerine İmamoğlu,  "Duygularımı belli etmek zorunda kaldım. Böyle bir sürecin ortaya konulması kötü ortam. Bu sürecin başlatılmasının sahibi yok. İş bakanlığa, savcılığa, CİMER’e kadar gitti. Gazetecilerin de tartışma biçimi çok acı. Absürtlük devam ediyor. Ne yapalım?" dedi.

Karadeniz yanıtı

İmamoğlu, "Benim rahmetli dedem eli arkada yürümeyi severdi. Bu bir alışkanlıktır. Karadeniz'de rampa bir yerde yürürken insanlar doksan derece duramaz. Bir eğimle yürürsünüz. Bu eğimle yürüdüğünüz zaman elinizi arkanıza attığınızda bu size güç ve merkezi denge yaratır. Böylece siz rampayı daha kolay çıkarsınız." şeklinde konuştu. 

https://www.ankaramasasi.com/haber/756376/imamoglundan-elimi-neden-arkaya-attim-aciklamasi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.