Altındağ'ın semt pazarlarına yeni düzenleme

Altındağ Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelgeye göre 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri, Altındağ'daki semt pazarlarının sadece sebze ve meyve satışı için açık olacağını duyurdu.
Büşra Bayrak
|
07 Mayıs 2021, Cuma - 10:46
Altındağ'ın semt pazarlarına yeni düzenleme

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle açılmayan semt pazarlarının, Cumartesi günleri açılmasına karar verildi. Buna göre; 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri, Altındağ’daki tüm semt pazarlarında sebze ve meyve satışı yapılabilecek. Pazar esnafları diledikleri semt pazarında tezgahlarını açabilecek. Pazarlar saat 10:00 ile 17:00 arasında açık olacak. 

Kimse mağdur olmasın” 

Konuyla ilgili bilgi veren Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı “Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle, semt pazarlarımızda yeniden bir düzenleme yapmak zorunda kaldık. Yalnızca Cumartesi günleri semt pazarlarımızı açacağız. Diğer günler maalesef açık olamayacak. Hem vatandaşlarımızın hem de esnaflarımızın mağdur olmaması tek temennimiz...” dedi. 

Sıkı denetim devam edecek

Denetimlere sıkı bir şekilde devam edeceklerini vurgulayan Başkan Balcı, "Altındağ Belediyesi Zabıta ekiplerimiz her zaman olduğu gibi, 24 saat görev başında olacak. Vatandaşlarımız karşılaştıkları her türlü olumsuzluğu 24 saat hizmet veren 444 39 19 numaralı Altın Masa Çağrı Merkezi'ne bildirebilirler. Ayrıca esnaflarımıza ve alışverişe gelen vatandaşlarımıza ateş ölçümü yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca pazar içerisinde sosyal mesafenin korunması için önlemler devam edecek. Vatandaşlarımızdan, pazarlarda yoğunluk oluşmasının engellenmesi için, akşam saatlerini beklemeden alışverişlerini yapmalarını, sosyal mesafeye dikkat etmelerini ve mutlaka maske takmalarını önemle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.

https://www.ankaramasasi.com/haber/761397/altindagin-semt-pazarlarina-yeni-duzenleme
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.