Sağlık çalışanı kadınlar Anneler Günü'nde de mesai yaptı

Koronavirüsle mücadelenin en ön safında yer alan sağlık çalışanı anneler, Anneler Günü de mesai yaparak geçirdi.
Murat Saltan
|
09 Mayıs 2021, Pazar - 15:08
Sağlık çalışanı kadınlar Anneler Günü'nde de mesai yaptı

Covid-19 salgını bir yılı geçerken, mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanı kadınlar Anneler Günü'nde de çalışmalarını sürdürdü.

Ankara’da bulunan Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibinde görev yapan anneler de ‘Anneler Günü’nü mesai yaparak geçirdi.

"Biz dün kutladık"

2020 yılının ağustos ayından beri görevini sürdüren sağlık çalışanı ve 2 çocuk annesi Nilgün Keskin, “2 çocuk annesiyim. Dün kutladık biz Anneler Günü’nü çocuklarımla görevimin başında olduğum için de mutluyum. Dün kızım resimler çizdi bana, oğlum da çiçekler topladı getirdi. Dediğim gibi biz dün kutladık. İlk zamanlar tüm sağlık çalışanları gibi biz de çok korkuyorduk. Ama zamanla korumayı ve korunmayı öğrendik. Buraya yeni gelen arkadaşlarımıza moral ve motivasyon da veriyoruz” ifadelerini kullandı.

"8 aydır kendi anneme de çocuklarıma da sarılamıyorum"

Sekiz aydır Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü fiyasyon ekibinde Covid-19 ile mücadeleyi sürdüren, Diş Hekimi Gülhan Bayri, “2 tane çocuğum var. Kızım da tıp öğrencisi ve bir de oğlum var. Anneler Günü’nde çalışıyoruz. 8 aydır da filyasyondayım çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Anneler Günü’nde ayrıca çalışmak bize zor gelmiyor. Görevimizin her zaman başındayız. Bütün annelerimizin, yüreğinde anne sevgisi anne merhameti olan bütün annelerimizin, ülkemin güzel kadınlarının hepsinin Anneler Günü’nü kutluyorum. Biz de Anneler Günümüzü akşam görevimiz bittiğinde evde kutlayacağız. 8 aydır kendi anneme de çocuklarıma da sarılamıyorum, öpemiyorum. Çünkü her gün eve gittiğimizde ‘acaba eve bir şey taşır mıyım’ korkusu var. Aynı evin içerisinde olduğumuza şükrediyoruz ama farklı odalardayız. Sarılamıyoruz, öpemiyoruz ama birbirimize sevgimiz çok yüksek. 8 aydır sarılamayıp öpemeyince sevgimiz daha da arttı. Birbirimize sarılmanın ne kadar değerli olduğunu anladık.

"Çalışmaya alışkınız"

Bir süredir Covid-19 filyasyon ekibinde görev yapan Çocuk Doktoru ve bir çocuk annesi Medine Özge Maviş, “Bu güzel günde, ‘Anneler Günü’nde çocuğumla birlikte evde olmayı çok isterdim. Ama görevimiz, biz sağlık çalışanları olarak zaten ‘Anneler Günü’nde olduğu gibi tüm özel günlerde çalışmaya alışkınız. Gece gündüz her zaman görevimizin başındayız, bugün de bu şekilde çalışarak geçiriyoruz. Akşam eve geldiğim zaman çocuğuma dokunurken çekiniyorum. Aynı zamanda yaşlılarıma da dokunurken çekiniyorum. Ama artık bu süreçte nasıl tedbirler almamız gerektiğini çok iyi öğrendik evde de dikkat ediyoruz. Talebim bir an önce bu süreci atlatmak, çocuğum ile birlikte rahatça parka gitmek istiyorum, onu gezdirmek istiyorum” şeklinde konuştu.

(İHA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/765878/saglik-calisani-kadinlar-anneler-gununde-de-mesai-yapti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.