Akyurt'ta arılı kovanlar sahiplerini buldu

Akyurt Belediyesi bu yıl da arıcılara arılı kovan desteğini sürdürdü. Bu kapsamda 33 çiftçiye 3’er adet arılı kovan dağıtıldı.
Zeliha Demirci
|
26 Mayıs 2021, Çarşamba - 11:50
Akyurt'ta arılı kovanlar sahiplerini buldu

Akyurt Belediyesi 33 çiftçiye 3’er adet arılı kovan dağıttı. Akyurt Belediyesi Lojistik Tesislerinde düzenlenen törenle arılarını alan çiftçiler Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık’a teşekkür etti.

Başkan Hilal Ayık etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Akyurtumuz'un yaylaya benzeyen güzel bir havası ve şehirden uzak bir doğası var. Burada farklı çeşit bitki ve çiçeklerden oldukça güzel bal elde ediliyor. Arıcılık sertifikası sahibi olan ancak birliğe kayıtlı olmayan, amatör arıcılık yapan Akyurtlulardan topladığımız başvuruları noter huzurunda çektiğimiz kura ile sonuçlandırdık. Geçtiğimiz yıl 33 çiftçimize 3’er adet arılı kovan desteği vermiştik. Bu yıl da yine 33 arıcımızdan her biri 3 adet arılı kovan hibesini almaya hak kazandı. Bugün arılarımızı kovanlarıyla beraber çiftçilerimize teslim ediyoruz. Arıcılığa gönül veren, bu ciddi işi severek yapan arıcılarımıza arıların yanında 10 adet lavanta fidesi ve birer tane arı maskesi de hediye ediyoruz. İnşallah bal zamanı yine bir arada oluruz. Bereketli olmasını diliyorum. Belediyemizden arılı kovan kazanan talihli çiftçilerimizi tebrik ediyorum."

https://www.ankaramasasi.com/haber/797764/akyurtta-arili-kovanlar-sahiplerini-buldu

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.