Matematiği oyuna dönüştüren kazanacak

HM
Haber Merkezi Editör
YAYINLAMA
28 Nisan 2020 18:11
Matematiği oyuna dönüştüren kazanacak
HM
Haber Merkezi Editör

Matematik öğretmek için ödüllü oyun geliştirme yarışması düzenleniyor. Ankara Kalkınma Ajansı, Matematik Öğretimi İçin Oyun Geliştirme Yarışmasında; birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 2 bin 500 TL ödül verilecek. 

Ankara Kalkınma Ajansı, Covid-19 virüsünün oluşturduğu olumsuz şartlar altında yazılım geliştirme ve oyun yazılımı geliştirme kapasitesine sahip kişi, kurum ve şirketleri üretim ortamına çekmek üzere Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve ODTÜ Teknokent A.Ş. iş birliğinde Matematik Öğretimi İçin Oyun Geliştirme Yarışması düzenleneceğini açıkladı.

Açıklamaya göre, uzaktan eğitimi destekler formata uygun olarak matematik öğretimini kolaylaştıracak çözümleri desteklemek üzere 3., 4. ve 5. sınıflarda öğretilen matematik derslerinin tamamı ya da bir bölümü için oyun yazılımları geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca yarışmayla Ankara’daki gelişmiş oyun sektörünün tanıtılması ve bu sektörün eğitim alanına katkı sağlaması da amaçlanıyor.

Yarışmaya başvurular 1-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.  Yarışmanın kazananları 1-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak jüri değerlendirmesi ile belirlenecek. Değerlendirme sonrası kazananlar ödül etkinliği ile duyurulacak. Birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye ise 2 bin 500 TL ödül verilecek. Yarışma başvuruları www.oyunla.biz.tr adresi üzerinden alınacak.

Yorumlar (0 yorum)
Yorum kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum ekleyen siz olun.