Çankaya yeni parkı için geri sayıma başladı

Pandemi döneminde de yatırımlarına devam eden Çankaya Belediyesi, Karapınar Mahallesi’ne yaptığı spor parkının açılışı için gün sayıyor. 
Ankara Masası
|
28 Mayıs 2021, Cuma - 11:16
Çankaya yeni parkı için geri sayıma başladı

 Çankaya Belediyesi yeni projelerini birbiri ardına hizmete sunmaya devam ediyor. 

İçinde bulunulan pandemi sürecinde de projelerini üretmeye devam eden Çankaya Belediyesi, 2 Haziran’da yeni bir projesini daha hizmete sunuyor. Dikmen’de yapımı tamamlanan Karapınar Spor Parkı açılış için gün sayıyor. 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından 2020 yılı ekim ayında temeli atılan spor parkı, ilçenin beşinci spor parkı olacak. 6 bin metrekare alana kurulan Karapınar Spor Parkı’nın en büyük özelliği spor olanaklarının diğer parklardan daha fazla olması. Karapınar bölgesinin adeta yeni yaşam alanı olacak parkta, futbol ve basketbol sahaları, fitness alanları ve yürüyüş yolu bulunuyor. İçinde çocuk oyun alanı da bulunan park bölge halkının farklı sporlar yapmasına olanak verirken aynı zamanda çocuklar için oyun, büyükler için ise eğlenme ve dinlenme alanı olarak düzenlendi.   

Başkan Taşdelen tarafından daha önce hizmete açılan Şenol Güneş, Abdullah Baştürk, Tayfun Talipoğlu ve Yaşamkent Spor Parklarından sonra beşinci spor parkı olarak hazırlanan Karapınar Spor Parkı 2 Haziran’da hizmete giriyor. 

http://www.ankaramasasi.com/haber/802693/cankaya-yeni-parki-icin-geri-sayima-basladi
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.