100 öğrenci Ankara'da Süleyman Soylu'yla buluştu

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan "Yarın Çok Genç Olacak Projesi" kapsamında,İstanbul, Sakarya, Aydın, İzmir ve Uşak'tan gelen 100 öğrenci, Ankara, Şanlıurfa, Diyarbakır, ve Gaziantep'i gezdi.
Murat Saltan
|
28 Mayıs 2021, Cuma - 20:49
100 öğrenci Ankara'da Süleyman Soylu'yla buluştu

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yarın Çok Genç Olacak Projesi" kapsamında, Türkiye'nin çeşitli illerinden Ankara'ya gelen gençlerle İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) bir araya geldi.

Gençlerle sohbet eden Soylu, ardından yaptığı konuşmada, salonda İstanbul, Uşak, İzmir, Aydın ve Sakarya'dan 100 genç ve 10 öğretmenin bulunduğunu dile getirdi. Geçen yıl başlayan bu projenin salgın nedeniyle durma aşamasına geldiğini söyleyen Soylu, daha önce hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz" projesiyle Türkiye'nin doğu illerindeki 60 bin gencin batıdaki illeri ziyaret ettiğini anımsattı.

Bakan Soylu, "Yarın Çok Genç Olacak Projesi" ile gençlerin gezdiği iller aracılığıyla ufkunun açılması, illeri ve kültürlerini tanımasının amaçlandığını vurgulayarak, farklı kültürleri tanımanın yarattığı kazanımlara işaret etti.

Türkiye'nin sahip olduğu kültürel ve coğrafi zenginliklere dikkati çeken Soylu, gençlerin de bu zenginlikleri görmesini istediklerini belirtti.

"Bu memleket bize Allah'ın bir lütfu"

Bakan Soylu, projeyle gençler için batı illerinden doğu illerine bir gezi programının oluşturulduğunu anlatarak, "Çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz, bu memleket bize Allah'ın bir lütfu. Ecdadımız bu toprakların özgür, hür olması için çok büyük uğraşlar verdi, bedeller ödedi, gazi, şehit oldular. En nihayetinde bizim bu topraklarda hür ve özgür bir şekilde yaşayabilmemiz için de bize imkan sundular." ifadesini kullandı.

Gençlere kendilerini devamlı geliştirme, işlerini en iyi şekilde yapma, gelişmiş dünya ülkelerindeki yetişmiş insanlarla rekabet etme tavsiyelerinde bulunan Soylu, tüm bunları yaparken insani, kültürel değerlerini kaybetmemenin önemine vurgu yaptı.

Soylu'ya hediye

Toplantıda, İstanbul'dan gelen Ceydanur Sarraç isimli genç, İçişleri Bakanı Soylu ve kız kardeşinin birlikte çekilmiş fotoğrafını suluboya tabloya dönüştürdüğü eserini Bakan Soylu'ya hediye etti.

Gençler Türkiye'yi tanıma imkanı buluyor

Türkiye'nin her bölgesinden 15-18 yaş aralığındaki gençlerin katılımıyla gerçekleştirilen "Yarın Çok Genç Olacak Projesi" ile ev sahibi illerde kurulacak atölyeler aracılığıyla katılımcıların bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında yapılacak faaliyetlerde bir arada bulunmalarına imkan tanınıyor. Projeyle milli ve manevi değerlere sahip çıkan, ülkesinin kalkınmasına katkıda bulunacak nesillerin yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında İstanbul, Sakarya, Aydın, İzmir ve Uşak'tan gelen 100 öğrenci, 24-28 Mayıs'ta Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Ankara'yı ziyaret etti. Projeyle 2021 yılı boyunca İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda 2 bin 560 gencin çeşitli illere götürülerek programın uygulanması hedefleniyor.

(AA)

https://www.ankaramasasi.com/haber/803898/100-ogrenci-ankarada-suleyman-soyluyla-bulustu
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.