Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na erken seçim yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarına bir kez daha kapıyı kapattı. Bahçeli, "Ülkemizin erken seçim diye bir gündemi yoktur. Bugünden itibaren seçimlere 754 gün kalmıştır'' dedi. MHP lideri, Atatürk'e yönelik hakaret iddialarına da çok sert tepki gösterdi.
Can Güvenir
|
01 Haziran 2021, Salı - 11:05
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na erken seçim yanıtı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

 Bahçeli'nin gündeminde erken seçim tartışmaları ve Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik hakaret iddiaları vardı.

Erken seçim beklentilerine kapıyı kapatan Bahçeli, hakaret iddialarına yönelik ise çok sert ifadelerle tepki gösterdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Demokrasi mücadelesinde karar milletindir. Kılıçdaroğlu'nun zorlaması kimin talebidir. CHP Genel Başkanı bir an önce seçime gidilmesini istiyor. Belli ki acelesi var. Daha da çirkinleşerek milletten kaçılır mı diyor. Bazı ülkelerin örtülü operasyonu yoğunluk kazandı. Biden’in dümen suyuna giren, gazına gelen, kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin, erken seçim isteği sahibinin sesi, melanetin sözüdür. Türk milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir. Ülkemizin erken seçim diye bir gündemi yoktur, bunu da kiralık aklından çıkarma. CHP yönetimine tavsiyem mutfakta yangın var deyip durmayın. Yanan sizin iradenizdir, siyasetinizdir. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Bugünden itibaren de seçimlere 754 gün kalmıştır.

Siyasette Sedat Peker tartışması

Mafyayı Cumhur İttifakı'nın üçüncü kolu olarak görmekle kalmıyor, bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek saptırmadır. Bizim mafya ile ortak olduğumuzu söylemek saptırmadır. Kılıçdaroğlu, masal anlatmasın ruh ikizi mafyaya baksın.

Bahçeli'den Atatürk açıklaması

Atatürk bizim birliğimizdir. Atatürk düşmanlığı yapmak ihamete hizmettir. Türkiye'nin huzuruyla oynanması provokasyondur. Maksatları derinlemesine tahlil edilmelidir. Gizli FETÖ'cü olup olmadıkları mutlaka incelenmelidir. Atatürk'e hakaret edenler, daha fazla müslüman olduklarını mı sanıyorlar.

https://www.ankaramasasi.com/haber/808880/bahceliden-kilicdarogluna-erken-secim-yaniti
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.