Gaziantep’te LGS için 46 bin hijyen paketi hazır

Ankara Masası
|
05 Haziran 2021, Cumartesi - 09:19
Gaziantep’te LGS için 46 bin hijyen paketi hazır

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 6 Haziran’da gerçekleşecek Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek bütün öğrenciler için hazırlanan hijyen paketlerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

GAZİANTEP (İGFA) - Pandemi döneminde Türkiye’ye örnek bir çalışmayla şehirdeki okulların temizlik malzemesi ihtiyaçlarının giderilmesinde öncü olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu kez Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 6 Haziran’da gerçekleşecek LGS öğrencileri için hijyen paketleri hazırladı.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan, içinde su, şeker, maske, dezenfektan, ıslak mendilin bulunduğu 46 bin paketin öğrencilerin sınav yerlerindeki sıralarına konuldu.
Şehitkamil ilçesinde bulunan Mehmet Emin Zekiye Üstünel Ortaokulu’nda gerçekleşen tanıtım toplantısında Millî Eğitim Bakanlığı ve müdürlüğünün hizmetinde olduklarını vurgulayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni hedef olarak “Eğitim ve Bilim Şehri Gaziantep” olarak belirlediklerini ve çalışmalara daha güçlü destek vereceklerini söyleyerek, öğrencilere motivasyon vererek, başarılar diledi.

https://www.ankaramasasi.com/haber/816336/gaziantepte-lgs-icin-46-bin-hijyen-paketi-hazir
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (0)

Yorumunuz İletilmiştir.